За зниження тарифів, націоналізацію газових мереж та право на повстання: чого мітингували в Кам’янському

За зниження тарифів, націоналізацію газових мереж та право на повстання: чого мітингували в Кам’янському

Вимагали зниження тарифів, агітували за націоналізацію газових труб та обстоювали конституційне право на повстання учасники акції протесту в Кам’янському 16 січня.

Автор: Валентин Фіголь.

Зо дві сотні людей, переважно похилого віку, зібрались опівдні 16 січня біля міської ради Кам’янського. Люди кажуть, що прийшли на мітинг проти підвищення житлово-комунальних тарифів, і це є продовження акції від 10 січня.

Жодна політична сила не оголосила себе організатором акції. Учасники кажуть, що їх запросили знайомі, або вони побачили оголошення в соцмережі. Ніхто не попереджав поліцію про сьогоднішню акцію, повідомила Олена Тімченко, прес-офіцер Кам’янського відділу поліції. Отже, можна вважати мітинг стихійним.

Люди, які називали себе ініціативною групою, зачитали вимоги мітингарів. Вони вимагали від міської влади підтримки у зверненні до уряду, щоб там припинили зростання комунальних тарифів. Учасники акції вимагали скликання позачергової сесії міськради через ситуацію з цінами на «комуналку».

Люди лаяли олігархів, потім взялися за міську владу. Скупчившись на ганку будівлі міськради, вимагали, щоб до них вийшов міський голова. Потім ініціативна група з підписаною учасниками акції резолюцією мітингу пішла, щоб віддати документ комусь із міського самоврядування.

Поки одна ініціативна група ходила з резолюцією, на ганку почався виступ представників іншої ініціативної групи. Виступаючий розповів про Конституцію, про права людей і про те, що коли вони систематично порушуються, то народ має право на повстання. Члени цієї ініціативної групи пропонували націоналізувати газові комунікації – повернути їх у власність народу. Людям було запропоновано підписати ще й таку резолюцію – люди підписували.

Хтось кричав, що платити за такими цінами взагалі не варто. Хтось вимагав змінити олігархічну систему в Україні на щось інше.

Тимчасом повернулась ініціативна група, яка носила свою резолюцію до міськради. Люди кажуть, що влада їх почула, і що на сесії міськради 27 січня вимоги учасників мітингу будуть розглянуті.