На 58 мільйонів збільшила поточний бюджет міста рада Кам’янського

На 58 мільйонів збільшила поточний бюджет міста рада Кам’янського

Зміни до міського бюджету на 2021 рік було внесено на січневій позачерговій сесії міськради Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Одним з рішень сесії міськради, яка відбулась 20 січня, було внесення змін до рішення міської ради від 18.12.2020 «Про бюджет Кам’янської міської територіальної громади на 2021 рік».

Рішення, ухвалене більшістю депутатів міськради, збільшує доходи міського бюджету порівняно з проектом, затвердженим в грудні минулого року.

Тоді основні показники майбутнього бюджету визначались ще до прийняття державного бюджету, нагадувала Лариса Шевченко, директор департаменту фінансів міськради. Отже, невідомі були суми трансфертів з державного та обласного бюджетів. Тепер відбувається коригування міського бюджету.

 Міськрада визначає на 2021 рік:

  • доходи міського бюджету у сумі 2,35 мільярди  гривень, у тому числі доходи загального фонду міського бюджету – 2,27 мільярди гривень та доходи спеціального фонду міського бюджету – 75 мільйонів гривень;
  • видатки міського бюджету у сумі2,3 мільярди гривень, у тому числі видатки загального фонду міського бюджету – 2,03 мільярди гривень
    та видатки спеціального фонду міського бюджету – 275 мільйонів гривень.

Рішення визначає отримання коштів місцевого зовнішнього запозичення (кредиту) від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) у сумі 1,2 мільйони гривень.

Міськрада планує здійснити повернення кредиту Північній Екологічній Фінансовій Корпорації (НЕФКО) у сумі майже 5 мільйонів гривень.

Заплановано й повернення кредиту АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» у сумі 37 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що в грудні 2020 року міськрада закладала до проекту міського бюджету на наступний рік 2,289 мільярдів гривень доходів та 2, 249 мільярди гривень – видатків.

Приймаючи проект бюджету-2021, власних доходів територіальна громада Кам’янського планувала отримати 1,8 мільярдів гривень. В основному, це:

– податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 914 млн;

– плата за землю – 640,7 млн;

– єдиний податок 146,4 млн.

Видатки міського самоврядування за напрямками фінансування можна узагальнити так:

– освіту – 1,09 млрд гривень,

– ЖКГ – 315,7 млн ​​гривень,

– охорону здоров’я – 119,6 млн гривень,

– інша діяльність – 95,5 млн гривень,

– соцзахист – 94,5 млн гривень,

– транспорт – 91,5 млн гривень,

– культура і мистецтво – 52,4 млн гривень,

– фізкультура і спорт – 48,3 млн гривень

– нове будівництво і проектування – 45 млн гривень.

Зміни до бюджету приймаються майже на кожній сесії міськради – зазвичай, це перерозподіл якихось сум в межах загальних призначень.