В Україну прибула вакцина Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19

В Україну прибула вакцина Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що вантажний літак з вакциною Oxford/AstraZeneca проти COVID-19  вже приземлився в Україні.

“Першу партію в пів мільйона доз отримано. Зараз терміново розмитнюємо вантаж і вакцина відразу поїде в регіони, аби ми почали робити щеплення згідно з першим етапом вакцинації”, – розповів Степанов.

Раніше Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало вакцину проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca для екстреного медичного застосування. Вона розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca.

Вакцина Oxford/AstraZeneca, що виробляється на потужностях Serum Institute в Індії, має локальну (торговельну) назву Covishield.

Її подали на реєстрацію до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я 15 лютого. Україна отримала інформацію від COVAX про постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca у І–ІІ кварталі 2021 року. Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників.

Україна також уклала додаткові прямі контракти на постачання вакцини від COVID-19, які розроблені за участю компаній AstraZeneca (Британія-Швеція) та NovaVax (США) і виробляються на потужностях Serum Institute (Індія).

Вакцину Oxford/AstraZeneca  схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я. Дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія. Для повної імунізації потрібні дві дози з інтервалом у 28 днів. Вакцина може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.

В Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19 - ФОТО