В Україні планують запровадити «суд у смартфоні»

В Україні планують запровадити «суд у смартфоні»

В Україні планують частину судових послуг перевести в онлайн. Це пришвидшить бюрократичні процедури та мінімізує корупційні прояви, наголосив Президент України Володимир Зеленський на відкритті 4-го всеукраїнського форуму «Україна 30».

«Чесні, незалежні, справедливі. Такими мають бути суди в Україні. Дієвим кроком на цьому шляху можуть стати ІТ-рішення. За аналогією з державними послугами «в смартфоні» ми прагнемо і обов’язково зробимо «суд у смартфоні», – зазначив Володимир Зеленський.

Завдяки нововведенням більшість бюрократичних процедур перейдуть в онлайн. Це прискорить судовий процес, мінімізує корупцію та можливості для зловживань, підкреслив голова держави.

«Цифровізація державних сервісів – наш пріоритет. Вже маємо успішний досвід. Адміністративні послуги мешканці області отримують на порталі «Дія». До всіх новинок долучаються і ЦНАПи регіону», – сказав заступник голови Дніпропетровської ОДА Сергій Карпенко. 

Форум «Україна 30. Розвиток правосуддя» проходить у Києві. На ньому говорять про судову реформу, перспективи цивільного та кримінального законодавства.