В Кам’янському носити бороду – поза модою

В Кам’янському носити бороду – поза модою

Борода підкреслює імідж сильного чоловіка, якщо вона охайна та доглянута, переконаний легендарний перукар з Кам’янського Андрій Перездрієнко, більш відомий як «Перець».

Автор: Валентин Фіголь.

Мода на бороди – стара, як світ, нагадав перукар зі стажем майже в три десятки років. Чоловіки завжди носили бороди: спочатку як захист горлянки від холоду та ворожого удару, потім – як ознаку мужності.

Сьогодні, в епоху унісекс, борода знову стала актуальною саме як такий символ, зазначив А. Перездрієнко.

Колись зачіска «від Перця» була візитною карткою стильної людини чи «неформала» в Дніпродзержинську. Останній десяток років «маестро Перець» гастролював деінде, нечасто з’являючись в нашому місті.

«Пильний погляд» скористався нагодою, щоб поговорити про сучасну моду на бороди з фахівцем, який носить бороду ще з радянських часів.

 • Отже, борода й сьогодні є символом мужності?
 • Борода – поза модою. Бородатими чоловіки ходили завжди. Борода є символом маскулінності (мужності – прим. «ПП») хоча б тому, що в жінок вона, за рідкісними винятками, не росте.
 • Але ж ще років 7 тому навкруги не було стільки бородатих чоловіків. Отже, мода на бороди все таки є?
 • Бороди завжди носили з різних причин. Я, наприклад, після армії був такий радий, що не треба щодня голитись – відразу завів бороду. Так досі з нею й живу.
  Дехто вважає, що борода змінить форму обличчя, додасть йому мужності. Адже зачіска, борода – це елементи іміджу. Їх завдання – підкреслити або замаскувати якісь риси зовнішності чи характеру.
  Дехто просто наслідує тиражовані масовою культурою образи. Колись було модно носити бороду «як байкер». Сьогодні хтось носить бороду на зразок вікінгів чи гномів з кіно, хтось наслідує ісламських бойовиків. Які персонажі наразі популярні – на тих і намагаються бути схожими люди.
 • Чого, по-твоєму, сьогодні так багато бородатих чоловіків різного віку?
 • Мабуть, в сучасних чоловіків бракує інших способів демонструвати свою мужність та брутальність.
 • Але ж носити бороду – то клопіт?
 • Років 30 тому носити бороду було справді клопітно: то хулігани причепляться, то міліція, то просто люди жахаються, як від бандюги якогось… Кілька разів доводилось битися просто через те, що був бородатим.
 • А як щодо догляду за бородою?
 • Борода прикрашає тільки якщо вона охайно доглянута. Парубок чи дядько з масною куделею біля рота виглядає волоцюгою чи втікачем з каторги.
  Борода потребує щоденного догляду: миття, розчісування, зволоження, підтримка об’єму. Тому сьогодні скрізь виникають барбер-шопи – заклади для догляду за бородою, своєрідні чоловічі перукарні.
 • Отже, мода на бороди не зникне скоро?
 • Певно, ні. Догляд за бородою – це бізнес, який годує барберів та виробників засобів догляду, спеціальної косметики тощо. Тому мода на бороди й надалі буде підтримуватись масовою культурою – отже, не зникне.

Сьогодні пан Андрій більше навчає молодих перукарів та барберів (фахівців по бородах), ніж практикує сам. Можливо, скоро в Кам’янському почують про перукарську школу від маестро «Перця».