В Україні підтвердили наявність британського штаму коронавірусу і готуються до третьої хвилі

В Україні підтвердили наявність британського штаму коронавірусу і готуються до третьої хвилі

Світ наближається до третьої хвилі COVID-19. За оцінками науковців, другий рік пандемії може виявитися навіть важчим за попередній. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

За словами очільника МОЗ, в Україні вже підтверджено наявність британського штаму коронавірусу. Три області перебувають у червоній зоні карантину. Це Івано-Франківська, Житомирська та Чернівецька. На межі червоної зони – Закарпаття та Вінниччина. Максим Степанов закликав усіх відповідально ставитися до ситуації й дотримуватися рекомендацій Міністерства охорони здоров’я.

«Наші попередні адміністративні, політичні та протиепідеміологічні рішення показали, що Україна може боротися з пандемією на рівні з провідними країнами світу, а за деякими показниками – навіть перевершувати їх», – наголосив міністр.

Нині в Україні розгорнута вакцинальна кампанія, на першому етапі якої щеплення отримують медики та військові. На другому запланована вакцинація тих, хто має дуже високі ризики інфікування. Третій, четвертий і п’ятий етапи охоплять вакцинацією решту категорій громадян. Відповідно до стратегії МОЗ, основні етапи вакцинації буде завершено до кінця року.

«Одразу заспокою скептиків – вакцини вдосталь. У нас підтверджені постачання препаратів Pfizer, AstraZeneca, Novavax та Sinovac. Під час робочої поїздки до Індії вдалося домовитися ще з одним виробником вакцини – компанією Bharat Biotech. Їхня вакцина Covaxin проходить останній етап клінічних досліджень і у випадку доведення ефективності може бути застосована для боротьби з коронавірусом», – заявив Максим Степанов.

Наразі Україна отримала 500 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (CoviShield).