В Україні планують запровадити подвійне громадянство

В Україні планують запровадити подвійне громадянство

В Україні планують запровадити подвійне громадянство з країнами ЄС та країнами світу, які є для нас дружніми. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Цьому посприяло доручення Ради національної безпеки та оборони Кабінету міністрів розробити законопроєкт щодо осіб з подвійним громадянством. Депутати вже працюють над законодавчими змінами.

«Політика, яку ми будемо реалізовувати складається із двох елементів: ми пропонуємо дозволити подвійне громадянство з країнами ЄС та країнами світу, які є для нас дружніми, які не становлять для нас жодної загрози. І список цих країн буде калібруватися та залежатиме від деяких критерій. Таким чином ми можемо тримати цей ореол українства у світі», – пояснив Кулеба.

У списку країн однозначно не буде Росії.

«Є один виняток – це держава-агресор. З нею не може йтися про будь-яке подвійне громадянство», – сказав Кулеба.

Міністр пояснив, що з запровадженням подвійного громадянства, українці, які виїхали на постійне місце проживання в іншу країну, зокрема, в країни ЄС, зможуть зберегти свій український паспорт.

«Але є декілька моментів. Ось у вас кілька паспортів, чи можете ви бути депутатом парламенту, чи можете бути міністром? Тут будуть встановлені обмеження для того, щоб не допустити якихось зловживань. Тому загалом політика буде ліберальною в питанні множинного громадянства, але з обмеженнями, які стосуються участі осіб з множинним громадянством в політичному житті країни», – зауважив Кулеба.