Кам’янський протитуберкульозний диспансер об’єднають з Криворізьким

Кам’янський протитуберкульозний диспансер об’єднають з Криворізьким

Аби хворі на туберкульоз не залишились без медичної допомоги на Дніпропетровщині планують об’єднати протитуберкульозні заклади в єдину структуру. Зробити це мають на найближчій сесії обласної ради. Це питання, ініційоване головою облради Миколою Лукашуком, вже підтримала постійна комісія Дніпропетровської обласної ради з питань охорони здоров’я.
У ході засідання депутати комісії проголосували за те, що до КП ,,Криворізький протитуберкульозний диспансер ”ДОР” мають приєднати такі протитуберкульозні заклади:
– КП ,,Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об’єднання ,,Фтизіатрія” ДОР”;
– КП ,,Кам’янський протитуберкульозний диспансер” ДОР”;
– КП „Обласний дитячий спеціалізований центр” ДОР;
– КП „Дитячий фтизіопульмологічний медичний центр” ДОР”.
«Це об’єднання вкрай необхідне, аби пацієнти кожного із цих закладів мали змогу отримувати медичну допомогу. Якщо не робити цього, вже з квітня чотири з п’яти протитуберкульозних закладів області будуть позбавлені фінансування», – розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
За умовами медичної реформи Дніпропетровська область має подати лише один протитуберкульозний заклад, який контрактуватиме з НСЗУ. І лише цей заклад отримуватиме кошти від Національної служби здоров‘я. На лікування пацієнтів, зарплатню медикам, тощо.
«Аби не залишити більшу частину хворих без допомоги, ми маємо встигнути об‘єднати заклади в одну структуру. Таким чином, фінансування вистачить усім. Наступним кроком буде засідання комісії з питань діяльності комунальних підприємств, де також депутати розглянуть питання об’єднання цих закладів. І, врешті, ми плануємо скликання позачергової сесії, аби винести це рішення на остаточне голосування усього депутатського корпусу», – підсумував Микола Лукашук.