Електронну картину американського художника продали за рекордні 69 млн доларів

Електронну картину американського художника продали за рекордні 69 млн доларів

Цифрову картину американського художника Майка Вінкельмана під назвою Everydays: The First 5000 Days («Повсякденності. Перші п’ять тисяч днів») продали на аукціоні Christie’s за 69,35 мільйона доларів. Про це повідомляє газета The New York Times.

Його картина – це мозаїчне полотно, яке існує як jpg-файл, складений із п’яти тисяч фрагментів. Це маленькі зображення, які художник щодня публікував в інтернеті протягом п’яти тисяч днів від 2007 року.

Торги тривали два тижні, а стартова ціна витвору складала лише 100 доларів. Однак на останніх секундах стало надходити багато заявок, і організатори вирішили продовжити аукціон. У результаті вартість картини перевищила $60 млн.

Beeple
Одна з сатиричних робіт Beeple “Руді з червоним носом”

Майк більше відомий під псевдонімом Beeple. Він – цифровий митець, який створює абсурдні картини. Його цифрое мистецто складається з екранних пікселів, що зображують химерні, страшні та часом гротескні картини. На одній із його останніх робіт зображений Дональд Трамп у шкіряній масці та стриптизерських наклейках, який лупцює батогом коронавірус (назва — «Трамп домінує над COVID-19»).

Завдяки торгам Beeple став одним із трьох найдорожчих сучасних художників світу поруч із Джеффом Кунсом (США) та Девідом Гокні (Велика Британія).