На Дніпропетровщині презентували гендерний портрет області

На Дніпропетровщині презентували гендерний портрет області

Жінок на Дніпропетровщині на 4% більше, аніж чоловіків. При цьому пані живуть довше, в середньому на 5 років. Чоловіки ж мають гендерну монополію у сфері законопорядку. Їх більшість, як серед поліцейських і військовослужбовців, так і серед злочинців.
За даними 2019 року, 87% порушників — чоловіки. Інформація про ці та інші міжстатеві дисбаланси увійшла до другого видання гендерного портрету Дніпропетровщини. Днями його презентували в обласній раді.
Збірка включає в себе актуальну соціально-демографічну інформацію та статистичні дані у розрізі таких груп, як жінки та чоловіки. Праця складається з 10 розділів та відтворює демографічні характеристики регіону в сферах політики й публічного управління, громадсько-політичного життя, зайнятості населення та рівня безробіття, охорони здоров’я, освіти, соціального захисту тощо. Статистичні данні візуалізовані графіками, таблицями та діаграмами.
Це алітичне порівняльне дослідження підготували спільними зусиллями управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти обласної ради, Державного університету внутрішніх справ та ГО «ЖІНКИ плюс».
«Перевагою гендерно чутливого підходу є те, що він надає змогу всебічно враховувати інтереси і жінок, і чоловіків. Показники гендерної статистики не тільки слугують джерелом інформації для проведення наукового аналізу, моніторингу становища жінок та чоловіків Дніпропетровщини, а й сприяють включенню принципу гендерної рівності в місцеві стратегії розвитку», — зазначила голова ГО «ЖІНКИ плюс», депутатка обласної ради Лілія Гиренко.
Також згідно з дослідженнями кількість безробітних чоловіків у регіоні на 15% вища, ніж жінок.
«Цей дисбаланс соціологи пов’язують із тим, що жінки погоджуються на роботу, яка б приносила дохід, а чоловіки шукають статусну зайнятість із високим прибутком», – пояснила директорка Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова.