Добровольчий рух в Кам’янському буде розвиватись, переконані добровольці
Добровольчі збройні об’єднання гратимуть важливу роль в обороні України – про це говорять сьогодні активісти добровольчого руху в Кам’янському.
Автор: Валентин Фіголь.
Відзначити День українського добровольця зібрались причетні та небайдужі мешканці Кам’янського вранці 14 березня біля меморіалу Героїв на центральному майдані міста.
В цей день українці згадують героїв добровольчого руху, які загинули в обороні України. Саме 14 березня 2014 року на полігон в Новопетрівку прибули перші добровольці.

«Саме добровольці – наспіх зібрані, абияк озброєні, першими стали на перешкоді планам терористів та окупантів», – зазначив Олександр Бовкун, заступник начальника Штабу національного захисту Кам’янського.
Добровольчий рух в Україні має майбутнє, переконаний О. Бовкун. Штаб нацзахисту та підрозділи територіальної оборони діють, є плани по спільних діях громадських організацій добровольців та ветеранів ЗСУ.
«Добровольці мають організуватись і триматися в формі, щоб бойовий дух був на висоті, – переконаний пан Бовкун. – Україна потребує захисту, патріоти завжди потрібні».

Добровольчий рух розвиватиметься надалі, вважає і доброволець Ростислав Винар, депутат міськради Кам’янського. Наразі готується законодавча база, яка владнає всі питання статусу добровольчих збройних формувань. Вони мають бути легальними та діяти в межах закону, як в цивілізованих країнах, переконаний лікар Винар.
В мирний час добровольці могли би брати участь в ліквідації наслідків стихійних лих, епідемій тощо.
Майбутнє у добровольних збройних формувань в Україні бачить і держава. Ще в грудні 2020 року в парламенті було зареєстровано законопроект «Про територіальну оборону України».
До Територіальної оборони повинно бути готове усе населення України у віці від 18 до 60 років, тому що це населення, яке має проходити періодичну підготовку в ЗСУ. Такої думки дотримується заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України генерал Сергій Кривонос.
«Населення повинно раз в три роки, орієнтовно п’ять днів проходити підготовку і вони мають вміти стріляти зі стрілецької зброї вдень, вночі в дощ та сніг, також, вони мають знати ази тактичної медицини одиночного військовослужбовця», – цитують ЗМІ головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака.

«Територіальна оборона має бути така, яка відіб’є бажання комусь піти на нашу територію. Ворог має розуміти, що буде великий опір. Наразі в Україні є територіальна оборона, але вона ніяка», – впевнений головнокомандувач ЗСУ.
Розвиток територіальної оборони – це та асиметрична відповідь, яка є важливим елементом сучасної війни, впевнений генерал Хомчак.
Також у вересні 2020 року Президент Зеленський ухвалив Стратегію національної безпеки України – документ, що є основою для розробки інших документів стратегічного оборонного планування. Що стосується воєнної доктрини, то її проєкт і передбачав застосовування принципу всеохоплюючої оборони, де Тероборона посідає якщо не визначальне, то значне місце.