У Кам’янському розпочалась операція «Первоцвіт – 2021»

У Кам’янському розпочалась операція «Первоцвіт – 2021»

Багато первоцвітів віднесено до числа рідкісних рослин, збір яких законодавчо обмежений, особливо якщо він ведеться з метою прибутку. Департамент екології та природних ресурсів міської ради закликає не зривати і не купувати ці рослини, оскільки за подібні дії законодавством України передбачено відповідальність.

На виконання вимог ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» з метою збереження ранньовесняної флори, не допущення знищення або викопування цибулин в період цвітіння таких Червонокнижних видів, як підсніжник білосніжний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, сон-трава біла на території області розпочата операція «Первоцвіт – 2021». В рамках операції забезпечено контроль щодо недопущення торгівлі зазначеними ранньовесняними рослинами.

За порушення умов зростання рослин, занесених до Червоної книги України, незаконне вилучення з природного середовища, а також порушення умов утримання рослин у ботанічних садах, дендрологічних парках, інших спеціально створених умовах, що призвело до їх загибелі, тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого (стаття 90 з Кодексу України про адміністративні правопорушення).