Ковід в Кам’янському та Україні: сплеск та передчуття нового локдауну

Ковід в Кам’янському та Україні: сплеск та передчуття нового локдауну

Майже вдвічі зросла захворюваність на ковід-19 в Кам’янському з початку березня. Це – ознака нового сплеску епідемії, кажуть фахівці і попереджають про новий локдаун у найближчий час.

Автор: Валентин Фіголь.

Якщо наприкінці першого тижня весни в нашому місті було зафіксовано 180 випадків захворювання на коронавірус, то 15 березня хворих було вже 302. За минулу добу ковід діагностували у ще 52 мешканців міста.

Кількість госпіталізованих хворих також зросла: станом на 9 березня в лікарнях перебували 59 хворих, то до 16 березня їх стало 81. З 9 по 16 березня, за офіційними даними, померли 6 хворих.

Ріст випадків захворювання відзначається й в цілому по Україні. Уряду слід би вже ввести новий локдаун, швидко й жорстко, – вважає Павло Ковтонюк, колишній заступник міністра охорони здоров’я України.

Павло Ковтонюк
Павло Ковтонюк, колишній заступник міністра охорони здоров’я України.

«Головний показник для нас – нові госпіталізації по країні. Вони починають зростати десь за сім-десять днів після того, як стає більше нових випадків, – прокоментував ситуацію П. Ковтонюк. – Поспостерігайте за цією цифрою десь тиждень. І порівняйте з цифрою виписаних з лікарень. Якщо госпіталізації ростуть швидше за виписаних, і це триває протягом тижня – почалося».

Наступний тривожний сигнал, на переконання колишнього заступника міністра МОЗ – показник летальних випадків: «Він почне рости через сім-десять днів після того, як почався ріст госпіталізацій. Тому, якщо ви протягом тижня помічаєте, що цей показник росте і значно – це вже торба. Горить».

В Україні вже «горить», вважає пан Ковтонюк. Кількість госпіталізованих зростає протягом місяця. С початку весни показники госпіталізації вже перевищують пікові цифри грудня минулого року.

Ковід в Кам'янському та Україні: сплеск та передчуття нового локдауну - ФОТО

«Вони зростають одночасно в багатьох областях. Це значить, що “адаптивний” підхід не спрацює, бо поширення почалося по всій країні, – пояснює пан Ковтонюк. -. Щоденна кількість летальних випадків наближається до тієї, яка була у грудні. Наступного тижня вона її перевищить і буде рости далі».

Можливість ранньої реакції на ріст випадків українці вже прогавили, вважає фахівець – прогавили ще восени, проігнорувавши масове тестування в країні.

Вводити окремі обмеження в окремих регіонах безрезультатно, переконаний П. Ковтонюк, бо «геть погано стає у все більшій кількості областей, і це відбувається швидко».

Національні обмеження – локдаун – сьогодні виглядають як варіант без особливих альтернатив, переконаний експерт: «З локдаунами правило таке: якщо уже вирішив його запроваджувати, то це робити треба швидко і без половинчастих варіантів. Чим швидше і рішучіше, тим на коротший час він треба, і тим кращий результат. Альтернатива – це ж саме рішення, тільки потім, і з більшими втратами».