В Україні запрацює гелікоптерна медична служба

В Україні запрацює гелікоптерна медична служба

Пацієнти з інсультами, інфарктами, іншими загрозливими для життя та здоров’я станами чи травмами зможуть розраховувати на повітряне транспортування медичним гелікоптером. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Пілотний проєкт з аеромедичної евакуації вже з 1 квітня стартує на Львівщині, а з 1 травня – на Київщині. Для його реалізації МВС та Національна поліція України виділили два сучасні вертольоти Н145, розповів заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Іващенко.

Досі, за словами Ігоря Іващенка, медичне транспортування повітряними суднами в Україні ефективно використовували фактично лише у Збройних силах, що давало змогу допомагати бійцям, пораненим на Сході.

Окрім співпраці з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією, МОЗ заручився підтримкою Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби та Національної гвардії України щодо взаємодії в питаннях трансплантації. Це дасть змогу своєчасно доставляти донорські органи в будь-який трансплантаційний центр в Україні.

«Впровадження гелікоптерної медичної служби – суттєвий крок для досягнення цієї мети, особливо в гірських та віддалених районах», – наголосив Ігор Іващенко.

Після старту пілотного проєкту можливостями міжгоспітального транспортування будуть охоплені усі прилеглі до пілотних регіонів обласні центри та повністю територія Українських Карпат. Надалі заплановано охопити всю Україну.