Арт-простір біля музею Кам’янського – один з проектів «бюджету участі»

Арт-простір біля музею Кам’янського – один з проектів «бюджету участі»

Ідея створити в сквері поблизу історичного музею Кам’янського простір для арт-заходів виросла в проект «бюджету участі», кажуть автори – місцеві митці та історики.

Автор: Валентин Фіголь.

Задум щодо організації арт-простору біля міського музею виник вже давно – ще під час перших Мамай-фестів, більше десятка років тому.

арт-простір
Частину скверу пропонують обладнати на арт-простір під відкритим небом

Ідея полягала в тому, щоб влаштувати в сквері проспекту Свободи арт-галерею під відкритим небом (або під навісами від опадів). В цьому вуличному арт-просторі пропонується влаштовувати різні мистецькі заходи: виставки, майстер-класи, презентації та фестивалі.

Наталія Буланова
Наталія Буланова, директор музею історії Кам’янського.

Втілення задуму обговорювали днями в музеї місцеві історики та митці.

«Ми запросили творчих людей до обговорення, щоб почути різні думки щодо того, як має бути опорядковано арт-простір», – розповіла Наталія Буланова, директор музею історії Кам’янського.

В Кам’янському, визнають місцеві митці, бракує майданчика, на якому могли би спілкуватись творчі люди та споживачі плодів їхньої творчості. Арт-простір біля музею якраз і відігравав би роль такої території спілкування митців з аудиторією, а також вернісажем для продажу художніх творів.

Початківці, наприклад, могли би проводити тут свої презентації, а імениті майстри – святкувати свої творчі перемоги чи ювілеї.

арт-простір у Кам'янському
Сьогодні митці часом продають свої твори прямо обабіч дороги.

Учасники обговорення зазначили, що в останні роки сквер в районі музею вже

Андрій Енбулатов
Андрій Енбулатов, митець з Кам’янського.

почав перетворюватись на арт-простір: встановлено металеві скульптури, розмальовано бетонний паркан навпроти музею, є невеличка, але свіжа практика проведення масових розважальних заходів в цьому місці.

Щоправда, центр Кам’янського має одну особливість: тут в повітрі часто-густо літають хмари куряви – поряд ДМК та жвавий автомобільний рух проспектом.

«Певно, доведеться передбачити якісь прозорі накриті стелажі для експозицій, – прокоментував задум Андрій Енбулатов, митець з Кам’янського.

Сформувати задум створення арт-простору в районі історичного музею як проект бюджету участі та подати його на конкурс, який саме розпочинається – таке рішення прийняли митці та історики Кам’янського.