Верховна Рада зняла відповідальність з виробників вакцини

Верховна Рада зняла відповідальність з виробників вакцини

19 березня Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт ( № 5247), яким з виробників вакцин знімається відповідальність за ускладнення після вакцинації. “За” проголосували 236 народних депутатів. 
“МОЗ запевняє, що таку вимогу висувають компанії-виробники, які мають безкоштовно поставити Україні вакцини у межах глобальної ініціативи СOVAX. Фактично держава перебрала на себе зобов’язання щодо компенсації у випадку, якщо щеплення призведе до негативних наслідків”, – зазначив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
Згідно закону виробники вакцини і медичні працівники не відповідають за наслідки, якщо щеплення проводились відповідно інструкції. Крім того, Уряд має у двотижневий термін розробити відповідні механізми відшкодування за поствакцинальні наслідки.
“Ми знаємо безліч прикладів запровадження декларативних норм закону без конкретного механізму виконання. В результаті норма не працює, надані людям обіцянки так і лишаються на папері. Отже, за два тижні чекаємо від Кабміну впровадження ефективного механізму компенсації”, – наголошує Радуцький.
У МОЗ повідомляють, що наразі щеплення пройшли 92 тисячі українців, і ще не зафіксовано жодного випадку ускладнення, яке б потребувало лікування чи компенсації.