Сказ в Кам’янському: лікарі закликають до обережності з тваринами

Сказ в Кам’янському: лікарі закликають до обережності з тваринами

Випадок сказу собаки зареєстровано в Кам’янському, в місті запроваджено карантинні заходи. Водночас лікарі попереджають про небезпеку заразимтись від тварин іншими інфекційними хворобами, що теж трапляється в нашому місті.

Автор: Валентин Фіголь.

Про лабораторно підтверджений випадок сказу собаки по вулиці Матросова повідомило управління Держпродспоживслужби в Кам’янському.

За ветеринарною допомогою господарі тварини звернулися 1 березня, але тварина загинула за тиждень. Власники свого собаку від сказу не прищеплювали.

Скажений собака покусав господарів, вони тепер проходять антирабічне лікування.

В Кам’янській міській раді 23 березня було проведено засідання Державної Надзвичайної Протиепізоотичної Комісії (ДНПК), члени комісії протокольним рішенням наклали карантинні обмеження на територію Південного району.

Межі карантинної зони визначені: вул. Матросова, вул. Мічуріна, вул. 8-го Березня, вул. Алтайська, вул. Івана Сірка, вул. Миколи Лисенка. В межах вулиць: Волошкова, Овчиннікова, Телефонічна – визначена загрозлива зона, карантин впроваджено з 23 березня  2021року на 60 днів.

Фахівці рекомендують відмовитись від самовигулу домашніх тварин та обмежити прогулянки, щоб убезпечити їх від контактів з дикими тваринами.

Як нагадали працівники Держспоживслужби, сказ – це особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і закінчується без відповідного лікування летально.

Симптомами сказу є: агресія, лякливість, слинотеча, параліч, втрата апетиту, підвищення температури тіла, в диких тварин може проявлятися відсутність страху і вони підходять до людей.

Держпродспоживслужба просить в разі виявлення невластивої поведінки тварин, звертатися до державної ветеринарної служби міста за адресою: вул. Дорожна, 52.

Телефон для консультацій (050-6150284).

Також навесні збільшується небезпека заразитись від тварин іншими інфекційними захворюваннями, нагадала Еліна Руднєва, лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень ВСП «КМВЛД ДУ «ДОЛЦ МОЗ України».

Серед мешканців нашого міста щорічно реєструються випадки захворювання лептоспірозом, зауважила вона.

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба, що протікає з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом. Різноманітність клінічних проявів ускладнює своєчасну діагностику лептоспірозу, що веде до пізньої госпіталізації і погіршення прогнозу.

Сприйнятливість до лептоспірозу у людей висока. Зараження відбувається при прямому контакті при догляді за хворими тваринами, при укусі гризунами. Заразитись можна і через воду, в якій купаються або п’ють тварини.