За зображення держави без окупованих територій планують карати

За зображення держави без окупованих територій планують карати

Комітет Верховної ради з питань екологічної політики рекомендує ухвалити за основу законопроект №5166, яким передбачається покарання за зображення держави без окупованих територій Криму і Донецької та Луганської областей, повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Документ пропонує штрафувати за поширення зображення обрисів території України чи карти України без тимчасово окупованих територій у друкованій продукції, на сувенірах, картах, схемах, у рекламі. Такі дії можуть обійтися штрафом від 5 тисяч до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 85-170 тисяч гривень.

Також документ передбачає покарання за публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, Голокосту, депортації з Криму кримських татар у 1944 році, або виправдання дій організаторів цих міжнародних злочинів. За це загрожуватиме штраф у розмірі 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тисячі гривень, або громадські роботи на строк до 200 годин.

За повторне порушення – штраф від 3 тисяч до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-85 тисяч гривень) або громадські роботи на строк від 100 до 240 годин.

Якщо порушення вчинили національні публічні діячі, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, їм буде загрожувати штраф від 5 тисяч до 7 тисяч таких мінімумів (85-119 тисяч гривень) або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин.