Легендарного тренера фізвиховання згадали спортсмени в Кам’янському

Легендарного тренера фізвиховання згадали спортсмени в Кам’янському

День народження легендарного в минулому тренера та пропагандиста здорового способу життя Олександра Таркіна в Кам’янському відзначили тенісним турніром та спогадами.

Автор: Валентин Фіголь.

Тренер спортивного клубу «Айболит» Олександр Таркін (помер 13 березня 2018 року) був справжньою легендою руху за здоровий спосіб життя в Кам’янському ще з часів Дніпродзержинська.

Тому день народження Вчителя спортсмени нашого міста відзначають вже втретє. Цього разу 27-28 березня в «Айболиті» провели турнір з настільного тенісу серед аматорів. Змагались окремо молоді претенденти та окремо – спортсмени віком від 40 років.

Дорослі люди, присутні на турнірі, згадували тренера Таркіна добрим словом.

Олександр Таркін був майстром спорту з важкої атлетики. Пішов з великого спорту і зайнявся вихованням здорових та спортивних дітей.

В кінці 80-х років ентузіазм тренера перетворив залу гральних автоматів в будинку по бульвару Будівельників, 2 на «тренажерку». А вже на початку 90-х – у спортивний клуб «Айболит». З тих пір клуб став осередком фізичної культури, відомим в усьому Дніпродзержинську.

«Олександр Таркін – тренер з великої літери. Для дитячого спорту на Лівому березі він зробив якнайбільше, – висловлювали подяку покійному тренеру присутні на турнірі. – СК “Айболит” – це місце здорового способу життя дітей і підлітків».

Унікальність тренера Таркіна була в його підході до фізичного виховання дітей та підлітків.

«Дужі, фізично здорові діти самі проб’ються – знайдуть собі вид спорта і досягнуть результату, – наголошував О. Таркін. – А що робити слабеньким та невпевненим у собі дітлахам? Ось кому найперше потрібен тренер!»

За переконанням Олександра Георгійовича, сучасні батьки надто квапляться віддавати малих дітей в якусь спортивну секцію. Часто при цьому дорослі не надто переймаються – підходить цей вид спорту конкретній дитині чи ні…

«Батьки заради власного престижу можуть скалічити дитину морально й фізично, – визнавав тренер в одному з інтерв’ю. – Іноді буває так, що за станом здоров’я, за фізичними кондиціями дитині просто небезпечно грати в футбол чи бігати наввипередки з більш сильними ровесниками…»

О. Таркін був палким прихильником та пропагандистом саме загальної фізичної підготовки дітей як елементу фізичного виховання: «Дитину спершу треба навчити рівно стояти та ходити, правильно дихати, нахилятись, присідати…».

Таркін
День народження знаменитого в минулому тренера та пропагандиста здорового способу життя Олександра Таркіна в Кам’янському відзначили тенісним турніром та спогадами.

Більше двох десятків років тренер займався фізичним вихованням молоді. За цей час «Айболит» бачив чимало спортсменів, дехто з них потім стали професіоналами. Але всі вихованці спортклубу тепло згадують тренера Таркіна.

Аскет в особистому житті, пан Олександр вкладав в «Айболит» не тільки душевні, а й матеріальні ресурси. Наприклад, за власний кошт розчистив біля дренажного каналу ділянку землі для спортивних ігор місцевих мешканців. Ці ж вдячні мешканці потім гуртом захищали ентузіаста, якого міська влада хотіла покарати за самовільні земельні роботи.

Після смерті тренера Таркіна колишні вихованці виступали на похоронах і обіцяли, що не покинуть напризволяще клуб «Айболит» і не дадуть зникнути творчому доробку майстра. Сьогодні спортклубом фактично займається дочка тренера надія Гедз-Таркіна. Вона не лише тренує ентузіастів настільного тенісу, а й намагається продовжувати традиції фізичного виховання молоді, започатковані легендарним батьком.