Україна отримає додатково 10 млн доз вакцини Pfizer

Україна отримає додатково 10 млн доз вакцини Pfizer

Україна уклала контракт з американською фармацевтичною компанією Pfizer щодо постачання додаткових 10 млн доз вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який підписав документ від імені держави.

Укладення цієї угоди стало можливим завдяки прямому спілкуванню Володимира Зеленського з генеральним директором Pfizer Альбертом Бурлою. Президент особисто координував процес перемовин щодо постачання препарату в Україну, адже сьогодні у світі попит на вакцини значно перевищує виробництво.

«Після довготривалих і важких переговорів із компанією Pfizer ми досягли домовленості про постачання додаткових 10 мільйонів доз. 1 травня ми підписали відповідний контракт. Загалом ми отримаємо 20 мільйонів доз вакцини Pfizer протягом цього календарного року», – зазначив Максим Степанов.

Згідно з домовленостями, перші поставки за цим контрактом – 500 тисяч доз – Україна отримає вже в травні-червні 2021 року, 4,5 млн доз – у третьому кварталі (липень-вересень), решту 15 млн доз – у четвертому кварталі цього року.