Антисемітизм в Україні може стати кримінальним злочином

Антисемітизм в Україні може стати кримінальним злочином

Комітет з питань свободи слова підтримав законопроект про запобігання та протидію антисемітизму в Україні (№ 5109).

Законопроектом дається визначення антисемітизму, вказуються його основні прояви, встановлюється заборона антисемітизму, його проявів, встановлюються види відповідальності за порушення законодавства про антисемітизм.

Один із авторів законопроектів народний депутат Максим Бужанський підкреслив, що через відсутність визначення даного явища «часто стається так, що не тільки є відверті прояви антисемітизму, які залишаються без реакції правоохоронних органів, а буває навпаки, коли немає ніякого антисемітизму, а хтось спекулює і таким чином привертає увагу, намагається отримати на цьому політичний капітал. Тому це питання потрібно врегулювати».

Автор зазначив, що пропоноване у проекті визначення базується на робочому визначенні антисемітизму, затвердженому Міжнародним Альянсом Пам’яті Голокосту (IHRA) і рекомендованому Європейським Парламентом для використання у країнах-членах ЄС.

Ще одним законопроектом №5110 передбачається внесення змін до статті 161 Кримінального кодексу України в частині встановлення кримінальної відповідальності за прояви антисемітизму. Згідно цієї статті за порушення рівноправності громадян може світи, як штраф від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, залежно від тяжкості злочину, або навіть позбавлення волі від трьох до восьми років, теж в залежності від тяжкості злочину та його обставин.