Кам’янчанам нагадують про заборону використання символіки тоталітарних режимів

Кам’янчанам нагадують про заборону використання символіки тоталітарних режимів

Напередодні Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років у Кам’янському районному управлінні поліції нагадали містянам про недопустимість використання символіки тоталітарних режимів.

У 2015 році Верховна Рада прийняла Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Кам'янчанам нагадають про заборону використання символіки тоталітарних режимів - ФОТО

Згідно із Законом символікою комуністичного тоталітарного режиму є:

  1. будь-яке зображення державних прапорів, гербів та інших символів СРСР та інших союзних республік.
  2. гімн СРСР або УРСР
  3. Прапори, зображення, в яких відтворюються поєднання серпа та молота; серпа, молота та п’ятикутної зірки; плуга, молота та п’ятикутної зірки.
  4. символіка комуністичної партії та її елементи.
  5. зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, присвячені особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР.
  6.   зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, із встановленням радянської влади на території України.
  7. зображення гасел комуністичної партії, цитат осіб, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР.

Кримінальна відповідальність

Використання символіки тоталітарного режиму несе за собою кримінальну й адміністративну відповідальність, яка передбачена ст. 436–1 ККУ і ст. 173–3 КУ про адміністративні правопорушення.

Стаття 4361 Кримінального кодексу України: Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів

1. Виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України, карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

2. Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Стаття 1733 Кодексу України про адміністративні правопорушення: Виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки

Публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення – тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, виготовлення або поширення георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення – тягнуть за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.

Примітка. Положення цих статтей не застосовуються у випадках, передбачених частиною третьою статті 4 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.