На Дніпропетровщині браконьєрів вистежують за допомогою дронів та безпілотних літаків

На Дніпропетровщині браконьєрів вистежують за допомогою дронів та безпілотних літаків

У Дніпропетровській області вистежувати «чорних рибалок» допомагають дрони та безпілотні літаки. Водойми вони патрулюють і вдень, і вночі. Про це повідомили у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

«Виявити браконьєрів у Дніпропетровській області нам допомагають два безпілотні літаки та чотири дрони. Вони обладнані тепловізорами. Це дозволяє патрулювати з неба не лише вдень, а й вночі», – розповів начальник відділу аеропідтримки Департаменту патрульної поліції України Віталій Фещенко.

За словами Віталія Фещенка, робота «летючих помічників» ефективна. Щоразу патрульні виявляють порушників.

«Коли виявляємо підозрюваного в браконьєрстві, передаємо його навігаційні координати поліцейським та рибінспекторам. Ті вже підходять, фіксують порушення, складають протокол», – додав начальник відділу аеропідтримки. 

Окрім працівників поліції, на браконьєрів чатують екоінспекція, рибоохоронний патруль, громадські активісти. Цьогоріч вперше долучили поліцейських громади. Рейди проводять неочікувано. Перевіряють не тільки водойми, а й ринки.

«З початку квітня затримали 274 порушника правил риболовлі під час нересту. Вони нанесли державі збитків на понад 112 тис грн. 17 матеріалів передано до слідчих органів для відкриття кримінальних проваджень», – розповіли в департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА. 

На Дніпропетровщині нерест триватиме до 10 червня. У цей час заборонено користуватися рибацьким човном, сіткою, електроловами та вибухоприладами, полювати під водою. Можна рибалити з берега однією вудкою на один гачок. Вага вилову не має перевищувати 3 кг.

Про порушення правил риболовлі під час нересту можна повідомляти на гарячу лінію: 096 400 02 50.