Кам’янчанам розповіли, як отримати «пакунок малюка» по-новому

Кам’янчанам розповіли, як отримати «пакунок малюка» по-новому

В Україні з 1 вересня 2018 року за рахунок коштів державного бюджету сім’ї при народженні дитини отримують одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» із необхідними речами для перших місяців життя дитини.

Ця допомога є одноразовою, безоплатною, безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям. Отримання «пакунку малюка» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини. Вартість отриманого «пакунку малюка» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги та соціальних послуг, що надаються відповідно до законодавства.

Як зазначили в департаменті соціальної політики міської ради, у відповідності із новим порядком сім’ї, у яких народилась дитина, отримують одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» у закладі охорони здоров’я при народженні дитиниСім’ї, у яких народилась дитина та які при виписці із закладу охорони здоров’я допомогу не отримали, що підтверджено довідкою медичного закладу встановленого зразка, повинні звернутись із відповідною заявою за місцем реєстрації або місцем постійного проживання до управління соціального захисту населення. Заява отримувачем допомоги надається не пізніше, ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини.

У разі неотримання «пакунка малюка» протягом 30 днів з дня народження дитини з незалежних від отримувача причин (самоізоляція, відсутність «пакунку малюка» у закладі охорони здоров’я, структурному підрозділі з питань соціального захисту населення) отримувач має право на отримання грошової компенсації.

У такому разі замість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» надається цільова грошова компенсаційна виплата шляхом її перерахування батькам, у яких народилась дитина, на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, відкритий в акціонерному товаристві «Комерційний банк «ПриватБанк». Для цього отримувачу необхідно звернутись за місцем реєстрації або місцем постійного проживання до управління соціального захисту населення, в якому отримувачу призначено виплату допомоги по народженню дитини. Розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становить не менше як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 №744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (зі змінами).

Мешканці міста для отримання консультацій щодо отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» або оформлення допомоги мають звернутись до районних управлінь соціального захисту населення департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради:

– Дніпровське управління соціального захисту населення, просп. Перемоги, 45. Телефон відділу прийому громадян – 068-697-72-86, 55-42-42;

– Заводське управління соціального захисту населення, просп.Свободи, 2/1. Телефон відділу прийому громадян – 068-917-48-18, 55-42-35;

– Південне управління соціального захисту населення, вул.Затишна, 3. Телефон відділу прийому громадян  – 56-07-37.

У разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, отримувач має право звернутись за отриманням пакунку малюка до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем проживання або перебування протягом року з дня народження дитини. У такому разі допомога видається на підставі особистої письмової заяви отримувача, копії свідоцтва про народження дитини, документу, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я та довідки про те, що «пакунок малюка» в закладі охорони здоров’я не видавався.

У разі народження дитини поза межами України «пакунок малюка»  видається структурним підрозділом соціального захисту населення на підставі особистої письмової заяви отримувача, копії свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України.

Слід зазначити, що з 1 липня 2021 року Урядом країни передбачено надання батькам права вибору між одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» та грошовою компенсацією її вартості