Пес, в якого 10 імен, вчить людей доброті в Кам’янському

Пес, в якого 10 імен, вчить людей доброті в Кам’янському

Місцевою легендою та собакою-місіонером називають мешканці Кам’янського рябого пса, який ось вже кілька років розважає людей і показує приклад ненав’язливої товариської поведінки.

Автор: Валентин Фіголь.

«Історія міста складається з історій його мешканців». – кажуть місцеві історики. Цього разу історія про собаку – настільки популярного мешканця Кам’янського, що люди дали йому не менше десятка імен.

Розповісти про знаменитого пса автора спонукала несподівано жвава реакція, яку викликали в мережі кілька фото тварини, зроблених місцевими фотографами в останні 2 роки. З реакції соцмереж стало ясно: собака набагато знаменитіша, ніж гадав автор.

Пес вперше потрапив в об’єктив автора ще в квітні 2019 року на міському фестивалі здорового способу життя – і одразу став «королем епізоду».

Пес, в якого 10 імен, вчить людей комунікації в Кам’янському - ФОТО
Пес Движняк на фестивалі у 2019 році

Після цього пес часто навертався на очі, привертаючи до себе увагу компанійською поведінкою. Він часто брав участь у різних масових заходах: як тільки якийсь мітинг, акція протесту чи хода – песик завжди поряд, зацікавлено зазирає в людські справи…

Автор прозвав пса Движняком після екологічної громадської акції восени 2019 року. Як виявилось, Движняк – постійний учасник акцій місцевих зоозахисників. «Він – хазяїн, повинен все контролювати!» – описують поведінку собаки активістки.

Пес, в якого 10 імен, вчить людей комунікації в Кам’янському - ФОТО
Движняк на екологічній акції

Движняк, як з’ясувалось – лише одне з імен популярного собаки, і то не найвідоміше.

На Черемушках і серед зоозахисників він ще років три тому був відомий як Бім, Бєляш і Космос. Товаришував з людьми, бігав з дитячими компаніями. А от з місцевими собаками – не товаришував, і врешті перекочував з Черемушок в центр Кам’янського.

На центральному ринку пса звуть Зорро, Рябчиком або Ніндзя.

Перехожі та пасажири, які часто бувають в районі майдану Героїв, називають собаку Дружком. Дружбанчиком, навіть Подружкою – люди зізнаються, що не одразу розібралися зі статтю собаки.

Пес стерилізований. Його кілька разів люди забирали до себе додому, розповідають зоозахисники. Але пес любить свободу, тому мешкає на вулиці.

Собака розважає людей своєю поведінкою: підходить, виявляючи цікавість до людських занять. «Вимагає, щоб його погладили, – розповідають люди. – Якщо його не гладиш – штовхає тебе боком».

Пес, в якого 10 імен, вчить людей комунікації в Кам’янському - ФОТО
Пес полюбляє спілкуватися з мешканцями міста

Враження від спілкування з знаменитим псом у людей, судячи з коментарів, переважно позитивні. Собаку називають «легендою Кам’янського» і пропонують зробити для нього будку десь в центрі міста.

«В цього собаки – місія добра», – коментують поведінку пса землячки. Принаймні, люди дві доби обговорювали якусь тему без взаємної агресії…

Життя вуличного собаки в Кам’янському нелегке: їси, що дадуть, п’єш воду з заводським брудом, спиш на холодній сирій землі… Пес за два роки помітно погладшав, що характерно для стерилізованих тварин, і став менш рухливим. Тепер Движняка часто можна побачити лежачим.

На головній світлині: пес Движняк, автор світлини Сергій Кисель.