В уряді налаштовані ще більше боротися з курцями

В уряді налаштовані ще більше боротися з курцями

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді України ухвалити за основу законопроект щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну в новій редакції (реєстр. № 4358).
Мета документа забезпечити високий рівень захисту здоров’я людей, особливо дітей та молоді, від куріння, що сприятиме зменшенню захворюваності та передчасної смертності від неінфекційних хвороб, зокрема захворювань, які спричинені вживанням тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин.
 До проекту закону внесено зміни, якими пропонується:
– розширити перелік громадських і робочих місць, де буде заборонено куріння бездимних тютюнових сигарет і тютюнових виробів для нагрівання (ТВЕН);
–  заборонити рекламу, стимулювання та спонсорства пристроїв для нагрівання тютюну, а також тютюнових виробів в Інтернеті, включно із соціальними мережами.
Також пропонується встановити вимогу, що 30 відсотків площі на пачках тютюнових виробів для бездимних сигарет мають займати медичні попередження.
Згідно з проектом, заборона вживання бездимних та електронних сигарет у громадських місцях набуде чинності через шість місяців після ухвалення Закону.