Врожай черешні в Україні під загрозою через зливи й град

Врожай черешні в Україні під загрозою через зливи й град

Град 17 травня поставив під загрозу врожай черешні поблизу Мелітополя – чи не найбільшого виробника цього продукту в Україні.

Автор: Валентин Фіголь.

«Апокаліпсіс», «жах» – такими епітетами нагородили мешканці Мелітополя та околиць град, який пройшов в місті вночі 17 травня. Місцями градини були розміром з черешню.

Негода пошкодила авто та навіть дахи будинків. Але то ще не вся шкода: град побив сади та городи. Дуже постраждали черешні, на яких вже зав’язались ягідки.

Врожай черешні в Україні під загрозою через зливи й град - ФОТОМелітопольщина традиційно вважається ведучим виробником черешні в Україні, прокоментував ситуацію Валерій Кузнєцов, гуртовий торговець з Дніпра. Негода поставила під загрозу врожай черешні, зауважив він.

«Ранні сорти черешні побило градом дуже сильно, їх на ринку майже не буде. Є ще пізні сорти, але їх врожай не такий значний», – прогнозує експерт.

Поганий прогноз на врожай означає зростання цін на черешню. «Відсутність мелітопольської черешні вплине як фактор росту цін в цьому році», – попередив пан Валерій.

Звичайно, без черешні українці не залишаться, заспокоїв торговець: «Торгівельні мережі та великі гуртовики завезуть з Туреччини, Македонії, пізні сорти з Польщі».

Таким чином, від негоди постраждають, насамперед, дрібні та середні фермери, які залишаться без врожаю – отже, без прибутків. І споживачі, наголосив експерт: черешня цьогріч може бути дорогим делікатесом.