У Кам’янському діє транспортна послуга «Соціальне таксі»

У Кам’янському діє транспортна послуга «Соціальне таксі»

У нашому місті є категорія мешканців, яка потребує соціальної уваги та підтримки –  особи з інвалідністю, які з огляду на фізичний стан не мають можливості вільно пересуватись за межами домівки, не в змозі без допомоги у повній мірі задовольнити свої соціальні, медичні, освітні та соціально-культурні потреби.

З метою поліпшення транспортної доступності до об’єктів соціальної інфраструктури організовано надання транспортної послуги «Соціальне таксі» на базі територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дніпровського та Південного районів міста.

Територію Заводського району міста розподілено для надання транспортної послуги «Соціальне таксі» між територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дніпровського та Південного районів міста.  

Як зазначають в департаменті соціальної політики міської ради, право на отримання послуги мають особи з інвалідністю I та II груп із захворюванням опорно-рухового апарату та діти з інвалідністю віком від 3-х років до 18 років із захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках або мають ускладнення в пересуванні та є мешканцями міста Кам’янське (крім осіб з інвалідністю та сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю (або законних представників дітей з інвалідністю), які користуються власним автотранспортом та автотранспортом, виданим через органи соціального захисту населення).

Проїзд отримувачів послуги здійснюється до установ: охорони здоров’я та соціального захисту населення, авто- та залізничних вокзалів, філій протезно-ортопедичних підприємств в межах міста та області, санаторно-оздоровчих закладів в межах області, об’єктів соціально-культурної сфери, лікувально-реабілітаційних та фізкультурно-оздоровчих закладів, управління пенсійного фонду України, органів місцевого самоврядування, банківських установ та поштових відділень, центрів надання адміністративних послуг, органів міграційної служби, органів судової влади, правоохоронних органів.

Також враховуючи пропозиції мешканців міста в квітні рішенням виконавчого комітету перелік закладів, до яких здійснюється доставка отримувачів послуг «соціального таксі», було доповнено соціально-культурними, реабілітаційними та спортивно-оздоровчими закладами.

Надання послуги здійснюється на безоплатній основі не частіше чотирьох разів на місяць у межах міста Кам’янського та не більше двох разів на рік в межах області.

За потреби поїздки понад норми, але не більше двох поїздок на місяць, здійснюються за плату згідно з тарифами на платні послуги, що надаються територіальними центрами.

«Розширення можливостей осіб з інвалідністю з внесенням змін до транспортної послуги «Соціальне таксі» не задовольнить усіх потреб, але допоможе людям з особливими потребами бути соціалізованими та інтегрованими у суспільство, та не проживати своє життя самотньо», – зазначила директор департаменту соціальної політики міської ради Людмила Кравчук.

Телефони диспетчерських служб:

– Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дніпровського району м.Кам’янського – (097) 807-79- 92.

– Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Південного району м.Кам’янського – (098) 181-70- 71.

У 2021 році послугою «Соціального таксі» скористалась 131 особа, яким надано 156 транспортних послуг в межах міста та області. Наразі на обліку щодо отримання транспортної послуги перебуває 149 осіб.