Кам’янчан атакують кліщі

Кам’янчан атакують кліщі

Станом на 20 травня у нашому місті зареєстровано 70 випадків укусів кліщами. Хвороба Лайма не реєструвалась. Про це повідомила інструктор з санітарної освіти Міського медичного центру здоров’я
та медицини спорту Юлія Дон.

Хвороба Лайма – це природно-осередкова інфекційна хвороба, що передається людині кліщами. Основний механізм інфікування людини – через укус зараженого кліща. З током лімфи і крові людини збудник потрапляє у внутрішні органи, суглоби, нервову систему.

Захворювання характеризується ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серця, має схильність до рецидивів і хронічного перебігу. Несвоєчасна діагностика призводить до появи хронічних форм захворювання (3,5-10,6 % випадків), довготривалої непрацездатності та інвалідизації.

Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час, після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Існує ризик нападу кліщів у транспорті, якщо поряд є попутники, які повертаються з лісу та лісопаркових зон. Кліщі можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками, іншими тваринами.

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. Якщо його помітити одразу, буде легше видалити. Чим більше часу пройшло від присмоктування кліща, тим більша вірогідність зараження.

Ситуація з укусами кліщів у нашому місті й в Україні загалом з кожним роком погіршується, наголошують у центрі.

Кращий спосіб запобігти хворобі Лайма — захищатися від кліщів. Вирушаючи на природу – подбайте про безпеку. Використовуйте репеленти, закривайте як можна більшу частину тіла одягом. Пам’ятайте, що кліща легше помітити на світлому одязі.

Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід зняти його як можна швидше. Для видалення кліща необхідно звернутися до сімейного лікаря де його видалять,  нададуть рекомендації. Якщо ви видалили кліща самостійно – також зверніться до сімейного лікаря, так як є ризик інфікування і кліща необхідно буде здати для обстеження.