В Кам’янському газовики фотографують показання лічильників

В Кам’янському газовики фотографують показання лічильників

Цими днями контролери АТ «Дніпропетровськгаз» проводять фотофіксацію показань лічильників у побутових споживачів газу. Щоб споживачі передавали реальні об’єми спожитого газу – так пояснюють свої дії газопостачальники.

Автор: Валентин Фіголь.

Майже місяць на Дніпропетровщині триває інвентаризація показань лічильників газу, повідомила прес-служба АТ «Дніпропетровськгаз».

Контролери заходять до помешкань споживачів і фотографують газові лічильники. З початку інвентаризації  фахівцям вдалося зняти майже 50 тисяч показань.

«Дехто передає невірні дані лічильника свідомо, інші – помилково, – зауважують газовики. – Саме для цього і відбувається інвентаризація, аби споживачі були впевнені, що облік газу ведеться прозоро і чесно».

Контрольна фотофіксація показань лічильників працівниками «Дніпропетровськгазу» триває кілька секунд. Це дозволяє уникнути будь-яких розбіжностей. Автоматично фото обробляється і дані в режимі онлайн оновлюються на особовому рахунку клієнта.

За дев’ять місяців роботи мобільного додатку “104.ua Контролери” працівники «Дніпропетровськгазу» здійснили фіксацію майже 206 тисяч показань лічильників газу. А за період інвентаризації ця цифра сягнула 50 тис. знятих показань.

Фотофіксація також знімає питання щодо стану пломбування приборів обліку газу, нагадують газопостачальники.

«Нині, із застосуванням у роботі додатку в телефоні, збільшилася швидкість передачі даних. Паперова робота зникла, а з нею виключені помилки та похибки. Разом з тим, підвищилася достовірність даних. Контролер, окрім показань лічильника, у додатку “104.ua Контролери” фіксує модель лічильника, його розміщення, стан», – говорить начальник відділу інспектування АТ «Дніпропетровськгаз» Ольга Глушок.

У штаті АТ «Дніпропетровськгаз» нині працюють 174 контролери, які зможуть обходити до 8 тисяч домогосподарств на день. Кожен з них протягом дня фіксує близько 40-50 показань лічильників. Загалом у Дніпропетровській області понад 608 000 споживачів природного газу, яких обслуговує АТ “Дніпропетровськгаз” та до яких мають навідатися контролери.

Контролери газопостачальників мають при собі службові посвідчення встановленого зразку, які споживачам варто перевіряти. Про це регулярно нагадують поліцейські.

В Кам’янському торік було кілька випадків, коли люди під виглядом газових контролерів заходили до помешкань і грабували, били власників. Двоє підозрюваних чекають суду і заявляють про свою непричетність до розбійного нападу.