Прогулянки ріднокраєм – нова мода в Кам’янському та околицях

Прогулянки ріднокраєм – нова мода в Кам’янському та околицях

Чимдалі популярнішою розвагою в нашому місті стають екскурсії та краєзнавчі розвідки. Прогулянки ріднокраєм Кам’янського та його околиць привертають увагу не лише місцевих мешканців, а й гостей міста.

Автор: Валентин Фіголь.

Навіть для бувалих туристів Кам’янське та його околиці приготували чимало сюрпризів, розповіла про туристичний потенціал рідного міста Любов Олексієвська, екскурсовод та краєзнавець.

Прогулянки ріднокраєм – нова мода в Кам’янському та околицях - ФОТО«Оце вразило мене сьогодні Кам’янське! Зазвичай воно асоціюється з задимленістю. Та як тільки переїхали міст – то інша планета, яка включає в себе пустелю, ліс, болота, степ, озеро, – поділилась своїм відкриттям Лариса Бойко, туристка з Дніпра. – Я б вже там зосталась на якийсь час. Зелень, що буяє в лісі, неймовірна! Сосни радували око своєю різноманітністю. Соловейка послухали. Рідкісного метелика нам показала пані Тетяна. Та найбільше мене вразили гриби монашки».

Днями поціновувачі місцевих краєвидів з Кам’янського та Дніпра відвідали лівобережжя нашого міста – прогулялись лісопосадками поза житловими мікрорайонами в бік Шульгівського лісу. Після прогулянки екскурсанти поїхали до етно-садиби в Петриківському районі на обід.

Прогулянки ріднокраєм – нова мода в Кам’янському та околицях - ФОТО«Поділюся з вами позитивними емоціями, які одержала, не виїжджаючи за межі Січеславщини, побувавши впродовж одного дня у справжній пустелі (майже в Єгипті), у мальовничому шпилястому (сосновому) лісі, вмочила ноги в дренажний канал і лісове озеро, помилувалася червонокнижними грибами, лісовими орхідеями і папоротями, степовими ковилем і ромашками, а потім ще й встигла на український борщ з пампушками та на майстер-клас до мальовничої всесвітньовідомої Петриківки!» – розповіла про екскурсію пані Любов.

Ріднокрай, переконані організатори та учасники місцевих екскурсій – джерело позитивних емоцій від зустрічей з красою та загадками природи й історії.

Під час прогулянок з краєзнавцями можна не лише помилуватись краєвидами, але й дізнатись чимало цікавого про свою «малу батьківщину».

В останні кілька років в Кам’янському рух краєзнавства та міського туризму набирає обертів, стає все більш популярним. Краєзнавці організували свій клуб і проводять регулярні засідання, обговорюючи результати своїх розвідок та досліджень.

Прогулянки ріднокраєм – нова мода в Кам’янському та околицях - ФОТО

Туристи збирають на місцеві екскурсії десятки охочих з Кам’янського та Дніпра, де є теж туристичний клуб «Дніпро». Екскурсанти відвідують мальовничі куточки Дніпропетровщини, руїни радянських промислових та культурних об’єктів.

«Мені дуже подобається тенденція сучасності, мабуть одна з небагатьох тенденцій – потяг до вивчення історії свого роду, місцин проживання своїх пращурів, своєї малої і великої Батьківщини, бо перше однозначно невіддільне від другого», – прокоментувала нову моду Олена Артеменко, краєзнавець з Верхньодніпровська.

Екскурсії ріднокраєм мають і екологічну складову, зазначають краєзнавці. «А знаєте, що образливо? Люди везуть шалені кошти в єгипти-кіпри-турції, щоб побачити екзотику, а вона – поруч! Тільки в нашу пустелю й унікальні ліси везуть… сміття, а не гроші!» – прокоментувала Л. Олексієвська манеру земляків засмічувати рідну природу.

«Коли до земляків прийде, нарешті, усвідомлення цінності всього, що маємо – станемо щасливими», – резюмувала цінність екскурсій ріднокраєм дніпрянка Лариса Бойко.

Небайдужі до краєзнавства та подорожей кам’янчани гуртуються через фб-групу «Екскурсії Кам’янське-Дніпродзержинськ». Наприклад, вранці 5 червня заплановано екскурсію старим районом Кам’янського, прилеглим до річкового порту, відомим під назвою Піски.