З 1 вересня в українських школах запровадять нове меню

З 1 вересня в українських школах запровадять нове меню

В рамках реформування системи шкільного харчування, що відбувається за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, презентоване нове меню, яке запровадять в школах з 1 вересня. Про це повідомили в  Держ­прод­спо­жив­служ­бі.

Нові чотирьохтижневі меню включають:

  • різноманітний раціон (страви повторюватимуться раз на 2 місяці, а не кожні 2 тижні);
  • збалансоване та корисне харчування (зменшено споживання хліба та врегульована калорійність страв);
  • 160 рецептів, серед яких – традиційні українські страви (банош, шпундри, вертута, полтавський борщ, товчанка тощо), популярні страви світової кухні (пастуший пиріг, цінабон з корицею, чилі кон карне, лобіо та інші), а також безглютенові позиції (банановий бісквіт, булочка з корицею, печиво горіхове, млинці);
  • різноманітний вибір каш (крім рисової, гречаної та вівсяної у меню додали булгур, пшоняну крупу, сочевицю та кускус).

Над реформуванням системи шкільного харчування та створенням меню працювала робоча група, до якої входять представники Міносвіти, МОЗ та Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Антимонопольного комітету, дієтологи та зовнішні експерти. Ознайомитися з рекомендованим меню можна на сайті МОЗ.

Владислава Магалецька під час презентації меню розповіла про заходи державного контролю, що здійснюються Держпродспоживслужбою в напрямку моніторингу постачальників харчових продуктів та послуг з організації харчування.