Кам’янчанам пропонують допомогти кинути палити

Кам’янчанам пропонують допомогти кинути палити

31 травня світовою спільнотою відзначається як Всесвітній день без тютюну. Ініціативу щодо проведення заходів та акцій, пов’язаних з відмовою від куріння, проявила Всесвітня організація охорони здоров’я. Перший такий день пройшов в 1988 році з метою звернення уваги людей на ту шкоду, яку завдає людському здоров’ю куріння.

Як розповіла інструктор з санітарної освіти Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту Юлія Дон куріння тютюну відноситься до числа найбільш поширених шкідливих звичок в більшості країн світу. У деяких з них число курців на порядок вище, ніж кількість некурящих людей. Саме тому Всесвітня організація охорони здоров’я розробила заходи для викорінення куріння в XXI столітті і поява Всесвітнього дня без тютюну — це один із способів досягнення цієї мети.

За даними ВООЗ, щороку через наслідки тютюнопаління в світі помирає 300 тисяч осіб. Основними причинами смертей, пов’язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання (47%); захворювання органів дихання (19%); рак легень (16%); інші види раку (9%) другі причини (9%). Близько 70%, пов’язаних із тютюном, смертей сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19 років життя. Тому головне завдання цієї дати — підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я.

Припинення куріння та його попередження – ефективні засоби покращення здоров’я. Відмова від куріння у любому віці дає істотні преваги для здоров’я.  Спеціалісти стверджують, що якби населення земної кулі зразу відмовилось від куріння, то захворюваність раком легень поступово знизилась би на 80-90%.

Юлія Дон наголошує, що методів позбавлення від куріння багато. Підбір оптимального методу повинен бути індивідуальним. Якщо ви маєте намір позбутися цієї шкідливої звички, але не можете це зробити самостійно — звертайтесь    за допомогою та консультацією  до лікарів – наркологів диспансерного наркологічного відділення КНП КМР «Кам’янська міська лікарня№1» за адресою: вул. Коваленко 1, моб.тел. 098-177-97-75.