Владнати конфлікт в Кам’янському допоможе найманий посередник

Владнати конфлікт в Кам’янському допоможе найманий посередник

Професійні медіатори за бюджетні гроші допомагають людям владнати конфлікт без судової тяганини. Знайти собі посередника, щоб помиритись із сусідом, можна через державну службу надання безоплатної правової допомоги.

Автор: Валентин Фіголь.

Ідею вдатись до послуг професійного медіатора при владнані конфліктів озвучили читачі при обговоренні нещодавньої публікації про сварки між близькими людьми та сусідами.

Як виявилось, тут нічого не треба придумувати. Інститут професійних медіаторів вже існує в Україні, розповіла правник державного Центру надання безоплатної правової допомоги Оксана Волох.

Владнати конфлікт в Кам’янському допоможе найманий посередник - ФОТО«В рамках безоплатної правової допомоги ми даємо людям можливість альтернативного вирішення спорів – пропонуємо медіацію і призначаємо професійного медіатора», – розповіла Волох. Медіатор – це, як видно з назви, професійний посередник. Його функція – вислухати обидві сторони конфлікту, розібратись разом з учасниками та допомогти віднайти спільно взаємозадовільне рішення.

Медіатор – нейтральна й незалежна третя особа, яка не є представником жодної зі сторін і не має власного інтересу. Завдання медіатора – налагодити процес взаємодії сторін, допомогти їм проаналізувати ситуацію, побачити відмінності в поглядах, знайти інтереси, які насправді стоять за їхніми діями, позиціями та баченнями. Отже, фокус уваги медіатора, на відміну від судді, арбітра чи юриста, зосереджено на інтересах сторін і на способах їх задоволення, а не на юридичних нюансах регулювання спірного питання.

Ще один важливий момент у ролі медіатора (у концепції фасилітативної медіації, яка зараз є найпоширенішою в Україні) – медіатор не виносить і навіть не пропонує сторонам рішення або варіанти розв’язання спору. Завдання медіатора полягає саме в тому, щоб налагодити процес комунікації між сторонами, побудувати довіру (зазвичай, втрачену через емоційну напругу конфліктної ситуації), створити безпечну й креативну атмосферу.

Результати зусиль медіатора оформлюють у вигляді медіативної угоди. Сторони зобов’язуються виконувати медиативні умови.

Звичайно, жодної юридичної відповідальності за порушення медіативних умов не передбачається. Тому, як зауважила правник, люди часто вважають, що це несерйозно, і медіативні умови не будуть виконуватись: «Тоді ми пропонуємо умови угоди завірити нотаріусом – для них більш вагомий аргумент… Люди побоюються всього нового, незважаючи на переваги медіації».

Медіація, як новий вид діяльності, спричинила появу нової професії – медіатор. Так, у переліку Класифікатора професій з’явився фахівець з урегулювання конфліктів та медіації в соціально-політичній сфері.

Медіатор – це професія, щоб ним стати, треба пройти навчання і отримати диплом, акцентувала пані Волох. В Кам’янському, за її словами, нема таких фахівців. Тому доводиться запрошувати прийшлих, які працюють за угодою з Центром надання безоплатної правової допомоги.

Читайте також:

«Сусідські війни» завдають клопоту державним правникам в Кам’янському районі