В Україні зріс розмір аліментів

В Україні зріс розмір аліментів

З 1 липня в Україні змінився розмір виплат аліментів за рахунок збільшення прожиткового мінімуму, повідомляють в Мінюсті.
Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум відтепер становить 2013 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років — 2510 грн.
Відповідно, зростають і прив’язані до цього показника соціальні допомоги, виплати, зокрема, й аліменти на дітей. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів становитиме:
– для малечі до 6 років — 1006,50 грн;
– для дітей віком від 6 до 18 років — 1255 грн.
Разом із тим, якщо платник аліментів має достатній заробіток, то за рішенням суду встановлюється мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину в розмірі  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Ці показники слід враховувати, якщо із зарплати працівників потрібно утримувати аліменти не у твердій грошовій сумі, а в прив’язці до прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Стягувачам варто знати, що процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, без звернень до органів державної виконавчої служби.
У свою чергу, максимальна сума аліментів не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів на одну дитину відповідного віку.
Батьки можуть домовитися про виплату більшої суми аліментів, прописавши всі умови та суму у відповідному договорі та посвідчивши його нотаріально.