Сільськогосподарську землю в Україні вже можна купити на онлайн-аукціоні

Сільськогосподарську землю в Україні вже можна купити на онлайн-аукціоні

Закон про продаж сільськогосподарської землі через онлайн-аукціони запрацював в Україні з 6 липня.

Автор: Валентин Фіголь.

Закон України № 2195 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони”  Президент України Володимир Зеленський підписав ще 24 червня.

Закон, як казав президент, необхідний для повноцінного та успішного запуску ринку землі з 1 липня.

Новий закон описує, як будуть відбуватись онлайн-торги.

Аукціони із продажу чи оренди земельних ділянок державної та комунальної власності проводитимуться онлайн в електронному форматі без фізичної присутності учасників,

Онлайн-торги будуть відкритими та доступними для всіх бажаючих.

Оголошення про проведення земельних торгів публікуватимуть організатори, до опису лота додаватимуть документи на ділянку, її фотографії.

Учасники подаватимуть закриті цінові пропозиції на аукціон, під час проведення торгів вони матимуть можливість підвищити свої ставки протягом трьох раундів.

За результатами торгів укладатимуть договір купівлі-продажу, оренди земельної ділянки з переможцем, який запропонував найвищу ціну, або найвищу плату за користування нею.

Одне із суттєвих нововведень закону – зміна розміру реєстраційного та гарантійного внесків. Останній сягатиме не менше 30 % стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою.

Земельні аукціони будуть проводитись на електронному майданчику –  як це зараз відбувається під час проведення аукціонів із приватизації, оренди державного і комунального майна.

«Ви можете підписатися на розділ «Земельні ділянки» у нашій розсилці на мобільних додатках і отримувати повідомлення про перші оголошені аукціони після запуску ринку землі», – рекомендує потенціним покупцям Сергій Гладкий, директор Майданчика Української універсальної біржі.