Україна та МВФ домовились щодо поглядів на корупцію

Україна та МВФ домовились щодо поглядів на корупцію

Українська делегація і представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) домовились щодо поглядів на антикорупційні реформи в Україні.

Автор: Валентин Фіголь.

Представники МВФ, як повідомляє прес-служба Мінфіну, під час робочого візиту в США міністра фінансів Сергія Марченко «відзначили прогрес України в проведенні реформ, необхідних для продовження програми співпраці».

«Переговори дозволили узгодити позиції обох сторін по ряду питань, зокрема, антикорупційної реформи, реформи корпоративного управління і питань незалежності НАБУ», – сказано в повідомленні.

Марченко зазначив, що Україна досягла значних результатів у виконанні «структурних маяків МВФ». Він наголосив, що Верховна Рада України у короткий термін ухвалила ряд законопроектів, необхідних для продовження програми співпраці з МВФ.

«Структурними маяками МВФ» українські політики називають пріоритети, на яких базується угода за програмою Stand-by. Це – пом’якшення економічного впливу кризи, в тому числі шляхом підтримки населення та бізнесу; забезпечення постійної незалежності Нацбанку та гнучкого обмінного курсу, а також боротьби з корупцією.

«Я вдячний  за підтримку у проведенні реформ. Економічна ситуація в країні покращується, але для забезпечення макроекономічною стабільності Україні надзвичайно важливо бути у програмі співпраці з МВФ», – наголосив міністр фінансів України.

Однак експерти МВФ зазначили, що рішення КСУ призвели до відкату антикорупційних зусиль.

Малося на увазі, що 27 жовтня 2020 року Конституційний Суд України ухвалив Рішення щодо конституційності окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу України, яким визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) низку статей Закону. Рішення фактично скасувало антикорупційну реформу, писали аналітики.

Тепер, зауважили представники МВФ, українська влада мусить виправляти ситуацію, нарощуючи антикорупційні зусилля.

Сторони домовились про тісну комунікацію та спільну роботу для можливості досягнення Staff level agreement (угоди про рівень послуг) у найближчий час.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд ще 9 червня 2020 року затвердив 18-місячну програму підтримки України на 5 млрд доларів. 12 червня Україна отримала перший транш МВФ у розмірі 2,1 млрд дол. А залишок був розділений ще на 4 транші.

Попередня програма Stand-by, була схвалена МВФ у грудні 2018 року. Україна отримала за нею єдиний транш у розмірі 1,4 млрд дол.

У грудні 2019 року Україна і МВФ домовилися про кредитну програму розширеного фінансування (EFF) на 5,5 млрд дол. Але тоді Київ не до кінця виконав вимоги Фонду.

Читайте також:

МВФ різко змінив погляд на Україну. Уряд шукає виправдання