Росте попит на робочу силу в Кам’янському і в Україні

Росте попит на робочу силу в Кам’янському і в Україні

Зростання попиту на робочу силу відзначають фахівці державної служби зайнятості та податківці в Кам’янському і в цілому по Україні.

Автор: Валентин Фіголь.

На 17% більше вакансій пропонував Кам’янський міський центр зайнятості в першому півріччі 2021 року, ніж торік. Через Центр в місті було працевлаштовано 3,3 тисячі безробітних. Кожен третій безробітний отримав нову роботу, повідомляє служба зайнятості. І ще третина вакансій лишилась.

В липні в Кам’янському міському центрі зайнятості пропонується понад 600 вакансій. На ринку праці міста відбувається тенденція зменшення кількості безробітних та збільшення вакансій, зазначають в Центрі.

Ринок праці в першому півріччі цього року пожвавився і в цілому по Україні. Він поступово відновлюється після пандемічного кризи, відзначають експерти кадрового порталу grc.ua.

Серед найбільш конкурентних сфер зайнятості на українському ринку праці, як і в першому півріччі 2020 року, залишаються: “Продажі”, “ІТ і телеком”, “Медицина”, “Транспорт”, “Банки”, “Маркетинг”, “Адміністративний персонал”,”Початок кар’єри”,”Бухгалтерія” і “Робочий персонал”.

Найменш популярними є профсфери: “Безпека”, “Інсталяція”, “Страхування”, “Видобуток сировини” і “Держслужба”. Таких вакансій на сайті grc.ua найменше кількість.

За останні 2 тижні в податкову надійшло 159 000 повідомлень про працевлаштування, резюмували ріст легального ринку праці в Держстатистики.

Щодо заробітків, які пропонуються при працевлаштуванні, то grc.ua повідомляє наступне. Більше половини роботодавців (58%) в першому півріччі 2021 року готові були платити 10-20 тисяч гривень. Зарплату в розмірі 20-30 тисяч пропонували 23% роботодавців. І тільки 4% – від 50 тис. грн.

При цьому 46% претендентів розраховували на заробіток 11-22 тисячі гривень. На зарплату 22,3-33,5 тисяч претендували 15%. На дохід більш 55 тис. грн в першому півріччі 2021 року розраховували лише 4% претендентів. І майже третина тих, хто шукає роботу (28%), згодні заробляти до 11 тисяч гривень на місяць.

Майже половина роботодавців (46%) шукають фахівців з мінімальним досвідом роботи – від 1 до 3 років, і тільки 2% роботодавців хочуть співпрацювати з тими, хто має досвід більше 6 років. Без досвіду роботи готові працевлаштувати 46% роботодавців.

Найбільше вакансій в Україні пропонують Київ (35%), Харківська (9%), Дніпропетровська (8%), Одеська (6%) та Львівська (5%) області.