Кам’янське візьме кредити на освітлення та термомодернізацію

Кам’янське візьме кредити на освітлення та термомодернізацію

Кредити на інвестиційні проекти з встановлення зовнішнього освітлення та термомодернізацію будівель бюджетних установ планує взяти міське самоврядування Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Проекти рішень про взяття двох кредитів – на 9,5 та на 12,5 мільйонів євро, розміщено на сайті Кам’янської міської ради. Рішення виносяться на липневу сесію міськради.

Кредити планується брати «у формі укладання Угоди
про передачу коштів позики між Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад та територій України та Кам’янською міською радою (далі – Угода про передачу коштів позики) відповідно до умов Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком
за проектом «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України»», як написано в проекті.

Один кредит потрібен на «фінансування інвестиційного проекту «Капітальний ремонт лінії зовнішнього освітлення із впровадженням енергозберігаючих технологій у м. Кам’янське»» (тут і далі – цитати з проекту рішення міськради).

Розмір (основна сума боргу) та валюта запозичення – 9,5 мільйонів євро, в тому числі в 2021 році – до 3,3 мільйонів євро. Кредит братиметься на 15 років під 2,5% річних.

Погашення основної суми боргу планується здійснювати піврічними платежами відповідно до умов, визначених Угодою про передачу коштів позики, після закінчення пільгового періоду.

Майнове або інше забезпечення виконання зобов’язань
за запозиченням, зазначеним у цьому рішенні, не надається.

Другий кредит братимуть на «фінансування інвестиційного проекту
«Реконструкція (термомодернізація) будівель закладів освіти, науки та спорту,
закладів охорони здоров’я м.Кам’янське»».

Джерело кредитних коштів – той же ЄІБ. Умови кредитування аналогічні першій угоді.

Розмір (основна сума боргу) та валюта запозичення – 12,5 мільйонів євро.

Період, на який здійснюється запозичення, – до 22 років, пільговий період кредитування – 5 років. Відсоткова ставка за користування кредитними коштами – до 2,5% річних.