Заходи проти замору риби обговорили в Дніпропетровській ОДА

Заходи проти замору риби обговорили в Дніпропетровській ОДА

Замор риби та інших біоресурсів, що спостерігається останніми днями, неабияк стривожив громадськість Дніпропетровщини. Спільні заходи проти замору риби в Дніпрі та інших водоймах області обговорили учасники наради в Дніпропетровській обдержадміністрації.

Автор: Валентин Фіголь.

Фахівці по-різному описують причини, що ведуть до катастрофи, але сходяться в одному – критичне падіння рівня кисню у воді.

У зв’язку з цим на базі департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА пройшла робоча нарада обласної міжвідомчої робочої групи з охорони та відтворення водних біоресурсів.

До наради долучилися представники департаменту, Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській областіПоліція Дніпропетровської областіГоловне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській областіДніпропетровський рибоохоронний патруль, Державна екологічна інспекція Придніпровського округу та Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області.

В ході зустрічі обговорили координацію спільних дій та вжиття заходів оперативного реагування у вирішенні ситуації замору водних біоресурсів в акваторіях Дніпропетровської області.

Про причини замору біоресурсів учасники наради говорили таке. Забруднення хімікатами і фосфатами, сприяють розвитку синьо-зелених водоростей, яких з кожним роком все більше і більше. Через це прозорість води падає і її світлопропускна спроможність також, у зв’язку з цим сонцем нагріваються верхні шари води до температури, яку нездатні витримати органічні сполуки в тому числі і водорості. Вони починають відмирати і опускатися на дно водойми. Там, на дні, починається процес гниття, але він не проходить сам по собі, на мертвій органіці селяться колонії бактерій, які це все переробляють, а так, як вони живі організми – їм потрібно споживати кисень, концентрація якого, падає в донних шарах щороку.

Але не тільки спека сприяє відмиранню органіки, а й скиди і загальний стан водойми.