В Україні незабаром запрацює режим “без паперів”: що зміниться

В Україні незабаром запрацює режим “без паперів”: що зміниться

Режим “без паперів” дозволить українцям швидко отримувати публічні послуги онлайн, а держоргани не зможуть вимагати від людини інформацію, яка вже є про неї в реєстрах. Відповідний законопроект, який сприятиме пришвидшенню режиму, підписав 6 серпня президент України Володимир Зеленський. Документ набирає чинності через три місяці з дня опублікування.

Законопроєкт містить 4 основні напрямки:

Цифрове законодавство. Електронні публічні послуги, державні реєстри, хмарні сервіси в держсекторі та документи про зміну місця реєстрації стануть онлайн.

Цифрові документи. З 23 серпня цифровий паспорт у Дії прийматимуть в усіх установах України. Зараз у Дії доступні вже 9 документів.

Електронний документообіг. Підписати заяву на навчання дитини в школі або на відпустку, укласти договір між бізнес-партнерами — все можна буде зробити на одному порталі за допомогою Дія.Підпису.

Е-послуги для всіх життєвих ситуацій. Вже оцифровано понад 70 онлайн-послуг для українців, які доступні на порталі Дія. Серед них — реєстрація бізнесу, оформлення допомоги з безробіття тощо. З режимом “без паперів” перелік держпослуг суттєво збільшиться.

До 2024 року Мінцифри планує оцифрувати 100% послуг.