Дитині – оригінальну зачіску: рекомендації перукаря з Кам’янського

Дитині – оригінальну зачіску: рекомендації перукаря з Кам’янського

Чи варто робити дитині, а особливо першокласнику оригінальну зачіску, яка виділятиме його з-поміж інших дітей? Свої думки з цього приводу висловив Андрій Перездрієнко («Перець», )легендарний перукар-барберист з Кам’янського.

 

Валентин Фіголь

 

Готуючись відправити дитину в перший клас, бвтьки, зазвичай, дбають про зовнішній вигляд майбутнього школяра.

Зачіска – важливий елемент іміджу – те, що люди бачать здалеку і одразу, акцентував А. Перездрієнко, більше відомий в Кам’янському за творчим псевдонімом «Перець». Зачіска, мабуть, більше за одяг визначає індивідуальність людини, бо одяг можна поміняти за кілька хвилин, а зачіска лишається на якийсь час на видноті.

Саме тому батькам варто замислитись над зачіскою першокласника. Сьогодні дорослі часто придумують для своїх дітей якісь оригінальні, ба навіть чудернацькі зачіски: чуби – козацькі та «ірокези», довгі кучері, виголені візерунки тощо.

«Діти не завжди адекватно реагують на незвичний вигляд своїх ровесників, – зауважує майстер, який підстригає дітей приблизно 3 десятки років. – Діти жорстокі, і можуть дражнити хлопця чи дівчинку з оригінальною зачіскою. Так було раніше – так буває й зараз. До мене приводили дітей з проханням «зробити нормально на голові»…»

Проблема, на переконання маестро Перця, в тому, що зачіску дитині часто обирають батьки. От бачать вони свого хлопчика ельфом з пухнатими кучериками – і капець! А як дитині з такою зачіскою живеться – хто про те дбає?..»

Несамостійність у виборі зачіски сьогодні – біда не лише маленьких дітей. «Іноді приводить мама двометрового підлітка 16-17 років, – ділиться досвідом перукар. – Питаєш, як стригти, а він на маму дивиться. І мама починає показувати, що робити!..»

Зачіска має відображати внутрішній стан власника, переконаний маестро Перець – інакше власнику буде з нею некомфортно: «Спитають малого в школі, що означає його зачіска – а він не може відповісти, бо не знає. Скаже, що мама вибрала – засміють!..»

Оптимально для першокласника – акуратна коротка зачіска, впевнений перукар-барберист А. Перездрієнко.