Як  ремонт посварив сусідів у Кам’янському

Як ремонт посварив сусідів у Кам’янському

Історія про те, як ремонт в квартирі посварив сусідів – досить типова в Кам’янському. Щоб мати міцну позицію в скандалі, правники рекомендують отримувати дозвіл на проведення робіт.

Автор: Валентин Фіголь.

Один з багатьох сусідських конфліктів розгоряється в Кам’янському просто зараз. Причиною протистояння трьох сусідських родин став ремонт в квартирі одного з них.

Дія драми відбувається в 3-кімнатній квартирі 5-поверхового будинку по вулиці Матросова. В квартирі на 3-му поверсі ведеться ремонт. Сусіди з 2-го та 4-го поверхів кажуть, що при цьому розбиваються не тільки перегородки, а й несучі стіни.

Сусіди скаржаться на щоденний грюкіт в помешканні, від якого двигтять меблі й посуд на верхньому та нижньому поверхах.

«Можуть від цього і стіни порепатись, і підлога…» – ділиться побоюваннями сусідка знизу.

«Там якісь невідомі люди вовтузяться, – застерігає сусідка зверху. – Коли щось трапиться – їх і не знайдеш!»

Сусіди, до того ж, потерпають від пилюки, яка йде з ремонтованої квартири.

«Скільки можна нам стрибати через мішки з будівельним сміттям, яким заставлено під’їзд?» – ремствують мешканці.

Як кажуть сусіди, власниця квартири – ініціаторка ремонту – поводиться зухвало і сусідів ігнорує.

Мешканці двох квартир звернулись до міського управління архітектури Кам’янського та до КП «Добробут», а також до міського голови Андрія Білоусова, щоб посадовці перевірили законність та безпечність проведення робіт.

Днями сусіди викликали поліцію, щоб перевірила законність проведення робіт. Поліція визнала, що у неї обмежені повноваження в даному випадку, кажуть заявники.

«Поліцейський заходив у помешкання й пересвідчився, що тут усе в порядку! – запевнила власниця ремонтованої квартири. – Він склав протокол і пішов».

За словами власниці, перепланування квартири проводиться за проектом, за ходом робіт наглядає Держтехнагляд. «В мене син будівельник – він знає, як правильно робити», – акцентує жінка.

В помешканні не пробиті несучі стіни, запевнила ініціаторка ремонту. А там, де було прибрано перестінки – встановлено металеві швелери-підпорки.

«Вони не розуміють, що в разі завалу я постраждаю насамперед!» – коментує дії сусідів власниця помешкання.

На її думку, сусіди просто хочуть конфлікту: «Я розумію, що їм грюкіт не подобається, але все робиться в дозволений законом час».

«Нехай після ремонт тільки спробують мене затопити!..» – нахваляється вона на майбутнє.

В подібних конфліктних ситуаціях варто спиратись на закон, рекомендує Ксенія Волох, правник Кам’янського державного центру надання безоплатної правової допомоги.

Вона нагадала, що існує Постанова КМУ від 7 червня 2017 р. № 406 «Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію». Якщо сусіди роблять щось таке, чого нема в цьому переліку, то мають отримати дозвіл у встановленому порядку.

Якщо сусідам ініціатор ремонту документів не показує, правник рекомендує звернутись до правоохоронних органів, які мають право перевірити, чи є право на виконання робіт.

Якщо ремонт вже зроблено, і почались якісь руйнації в помешканнях сусідів – треба звертатись до суду, вважає пані Волох.

В судовій практиці Кам’янського, розповіла вона, є приклади подібних позовів. Є рішення суду, які зобов’язують власників незаконно перепланованого помешкання відновити конструкційні елементи, які були зруйновані під час ремонту.