Під Кам’янським для тварин розкидають вакцину від сказу

Під Кам’янським для тварин розкидають вакцину від сказу

Починаючи з І декади вересня поточного року на території Дніпропетровської області будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких тварин шляхом розкидання вакцини з літаків.
Про це повідомили в Держпродспоживслужбі в Дніпропетровські області.
“Епізоотична ситуація по сказу, як в Україні, так і на Дніпропетровщині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. На жаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин”, – наголошують в службі.
Тому впродовж вересня над степами та лісами буде розкидана вакцина в спеціальних брикетах, розмірами із сірникову коробку. Мешканців просять не боятися таких брикетів та не чіпати їх.
Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт, зазначають в Держпродспоживслужбі.