Психічне здоров’я: в МОЗ розповіли, коли звертатися по допомогу
Яз зазначили в Міністерстві охорони здоров’я, дуже довгий час в українському суспільстві тему психічного здоров’я оминали, а порушення психічного здоров’я стигматизували. Часто-густо питання психічних захворювань замовчували, боялися про них говорити, приховували від оточуючих та навіть не виходили на відкриту розмову з близькими.
Здоров’я — це не лише відсутність хвороб та недуг, а сукупність фізичного та психологічного благополуччя, соціального добробуту. Саме у Всесвітній день запобігання суїцидам в МОЗ дали рекомендації, як піклуватись про психічне здоров’я, а також як допомогти тим, хто цього потребує.
Щороку понад 700 тисяч людей помирають унаслідок самогубств. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у 2019 році кожні 40 секунд одна людина помирала внаслідок суїциду. Показники не враховують кількість спроб самогубств, що не закінчилися летально (їх приблизно у 20 разів більше). В Україні лише у 2020 році вкоротили собі віку 7654 особи.
Коли варто звернутися по допомогу?
Не завжди звернення по допомогу свідчить про наявність певного розладу, передовсім це про готовність розв’язати життєву ситуацію та допомогти самому собі чи близьким. Звертатися до фахівця необхідно, якщо відчуваєте/маєте:







Якщо вам або вашим близьким потрібна допомога, працює Всеукраїнський телефон довіриза номером 0–800–501–701.
Також цілодобово працює «гаряча лінія» з попередження суїцидів та психологічної підтримки для ветеранів Lifeline Ukraine за номером 7333.