Про ризики вживання конопель нагадали лікарі мешканцям Кам’янського

Про ризики вживання конопель нагадали лікарі мешканцям Кам’янського

Про ризики для здоров’я та життя, які таїть вживання конопель, в розпал дискусій навколо легалізації медпрепаратів з конопель, нагадали лікарі Кам’янського.

Коноплі – це ліки

 

Легалізація вживання конопель, або марихуани – одна з найбільш обговорюваних тем в суспільстві, зауважили фахівці КЗОЗ КМР «Міський медичний центр  здоров’я та медицини спорту».                                  

У багатьох  країнах була суттєво переглянута державна політика щодо конопель, або канабісу, зокрема його медичної форми. У результаті сьогодні лікувальні препарати на основі канабісу доступні в таких країнах, як Канада,  Австралія, Сполучені Штати, Польща, Нова Зеландія, Литва.

Українці на території цих і десятків інших держав уже зараз можуть скористатися принципом «канабіс – це ліки», нагадують лікарі. Але на території нашої країни це повністю нелегально так як Верховна Рада України не підтримала законопроект про легалізацію. У законопроекті йдеться про обіг конопель із метою використання в медичній практиці і науково-технічній діяльності та про дозвіл підприємцям вирощувати коноплі й виробляти з них ліки в Україні за умови отримання ліцензії.

Прибічники легалізації вважають, що коноплі без наркотичного ефекту можуть використовуватися як ефективне та легке знеболювальне, а  особливо  для людей з онкологічними захворюваннями. Також  пропонується їх вживання при депресіях, посттравматичному стресовому розладі військовослужбовців  і при низці інших тяжких станів та захворювань.

 

Зловживання ризиковане

 

Коноплі, марихуана, канабіс, – суміш з висушеного листя конопель. Найбільш поширений спосіб вживання канабісу – його куріння. Коноплі в нашому місті, на думку правоохоронців, найбільш популярні як наркотик.

Безпечного куріння не буває, нагадують лікарі з Кам’янського. Вченими  доведено, що в димі марихуани в 20 разів більше аміаку, ніж в сигаретному, а за  результатами дослідженнь, наслідки від регулярного куріння конопель пов’язують з частотою виникнення обструкції легенів і бронхів.

Людина, яка регулярно вживає коноплі, може не помічати змін у своєму стані здоров’я, попереджають лікарі. Але цей вплив є, бо активні речовини конопель впливають на багато життєвих процесів, бо взаємодіють з різними ділянками центральної нервової системи.

Марихуана є психоактивною речовиною, яка складає гідну конкуренцію алкоголю, викликаючи  формування залежності, акцентують фахівці Центру здоров’я. Звикання до неї настає досить швидко та призводить до розвитку тяжких форм душевних розладів, наприклад, маній, шизофренії, інших форм психозів. А значить, можна говорити про формування наркозалежності, що вимагає лікування.

Вживання марихуани – прямий шлях до порушень серцевого ритму. Шкода марихуани для людей особливо очевидна після 35 років, коли зростає ризик інфаркту або ішемічної хвороби серця.

Не потрібно забувати і про ризик передозування, що загрожує загальним погіршенням самопочуття, аритмією. Також передозування призводить до порушення інтелектуальної діяльності та критичного мислення.

«Якщо ви відчуваєте, що бажання розслабитися за допомогою марихуани починає домінувати у вашому житті – саме час звернутися за допомогою до фахівців, і можливо, пройти курс лікування, – рекомендують лікарі. – Якщо  близька вам людина  чи ви самі маєте намір позбутися наркотичної залежності, але не можете це зробити самостійно – звертайтесь за допомогою та консультацією до лікарів-наркологів диспансерного наркологічного відділення КНП КМР «Кам’янська міська лікарня№1» за адресою: вул. Коваленко 1, моб. тел. 098-177-97-75».