Прокуратура звітує про зниження злочинності у Кам’янському

Прокуратура звітує про зниження злочинності у Кам’янському

У першому півріччі 2021 року рівень злочинності у Кам’янському знизився від 16 до 37%, в залежності від типу злочину. Найбільше скоротилася кількість грабежів та злочинів проти власності. Про це йдеться у звіті прокурора Кам’янської окружної прокуратури Сергія Кузьменка, що заслухали на минулій сесії депутати міськради.

Кам’янська окружна прокуратура була утворена у березні цього року і діє в Кам’янському районі в межах міста. Тобто, після реорганізації вона замінила собою місцеву прокуратуру.

За перші 6 місяців поточного року рівень загальної злочинності у місті знизився на 16%, порівняно з аналогічним періодом минулого року ( 2403 злочини проти 2869 минулого року). Проте, навіть за такого зниження у місті щодня відбувається у середньому 13-14 злочинів.

Найменше у відсотках скоротився рівень тяжких злочинів – на 10% (або до 295 випадків), а найбільше впала кількість зареєстрованих грабежів – на 37% (до 56 випадків проти 89 минулого року). Тобто, ходити по вулицям міста стало безпечніше. Та й кількість краж (злочинів проти власності)  теж скоротилася у цьому півріччі на 32%, порівняно з минулим роком. Кількість особливо тяжких злочинів скоротилася лише на 15,7% (43 проти 51 у минулому році за аналогічний період).

В цілому, ця статистика відповідає загальним тенденціям скорочення злочинності, що спостерігалася в Україні за результатами 2020 року.

В той же час, рівень розкриття кримінальних злочинів у Кам’янському складає лише 53%. І хоча це на 10% більше, ніж в середньому по країні, практично кожен другий кримінальний злочин залишається не розкритим. Тож у звіті прокурора наголошується на важливості взаємодії між прокурорами, слідчими та оперативними підрозділами Національних органів поліції.

У якості прикладів прокурор наводить статистику укриття кримінальних злочинів органами поліції. І хоча мова йде про одиничні або ж нечисленні випадки, в статистиці наводиться і більш тривожна цифра: за півріччя прокурорами надано поліції майже 400 письмових вказівок про проведення слідчих дій.

Проте, перевірка прокуратурою дотримання законодавства працівниками поліції міста не виявила аж занадто грубих порушень. Як слідує зі звіту, до відповідальності притягнуто лише 1 працівника.

Більш детально зі звітом можна ознайомитися на сайті Кам’янської міської ради.