Міськрада затвердила прогноз доходів Кам’янського на найближчі три роки

Міськрада затвердила прогноз доходів Кам’янського на найближчі три роки

Згідно з затвердженим депутатами Кам’янського прогнозу бюджету міста, його доходи у 2024 році зростуть на 500 мільйонів гривень, або на 20% більше, ніж очікується отримати цього року. У місті суттєво зросте заробітна плата і, відповідно, надходження бюджету від податку на доходи фізичних осіб. Він стане головним джерелом поповнення міського бюджету.

Автор: Сергій Гузь.

Орієнтири майбутнього – зростання доходів населення

Хоча прогнози в нашій країні – справа ризикована, аби бачити хоча б середньострокову перспективу розвитку Кам’янського місцеві депутати розглянули прогноз розвитку економіки, промисловості, малого та середнього бізнесу в місті. Як зазначено в документі, усі прогнозні показники побудовані на діючому податковому та бюджетному законодавстві, а також розрахунку збереження тенденцій в економіці.

Наприклад, прогнозується, що зростання середньої зарплати по місту збережеться на рівні 16% і до 2024 року вона сягне 19 063 гривень на місяць (для порівняння, цього року середня зарплата очікується на рівні 13 632 гривні на місяць).

Через це очікується, що частка надходжень від податку на доходи фізичних осіб збільшиться до 53,1 % у загальній структурі власних доходів міста. Таким чином, цей податок стане ключовим у доходах міста і остаточно витіснить на друге місце доходи від плати за землю, частка якої знизиться до 28,5%.

Також очікується, що збільшаться надходження від єдиного податку, який сплачують підприємці – до 10,7 %. Проте, цей податок буде у рази менший за інші надходження, а значить, у найближчий час малий бізнес не стане рушієм економічного зростання Кам’янського. Попри це, в прогноз закладається необхідність стимулювання розвитку підприємництва та малого бізнесу, як запоруки майбутнього економічного зростання.

Промисловість домінуватиме

Попри зміни в структурі доходів, основними платниками до бюджету залишаться великі промислові підприємства – Дніпровський та Південний коксохіми, ценмзавод та Дніпроазот. Разом ці підприємства сплатять приблизно 72% надходжень від плати за землю, та близько 36% податку на доходи фізосіб.

Очікується, що протягом 2022-24 років промислове виробництво в місті зростатиме, хоч і помірними темпами. В цілому виробництво промислової продукції за ці роки має зрости з 51,2 мільярдів гривень цього року, до 53,6 мільярдів у 2024 році (тобто, приблизно на 5% за три роки).

«У середньостроковій перспективі пріоритетним має бути створення передумов для сталого економічного розвитку громади на основі збереження конкурентоспроможності промислового комплексу міста, формування сприятливого інвестиційного іміджу, розширення малого та середнього бізнесу, підтримки місцевих товаровиробників, розвитку трудових ресурсів», – йдеться у прогнозі.

Проте, варто зазначити, що стрімкого зростання зайнятості в Кам’янському поки що не прогнозують. Так, очікується, що в 2024 році у місті сукупна зайнятість складе 44 100 осіб, що лише на 300 осіб більше, ніж зараз.

Детальніше з прогнозом можна ознайомитися за посиланням.