Чим зайнятись пенсіонерам в Кам’янському

Чим зайнятись пенсіонерам в Кам’янському

Чим зайнятись – питання вельми актуальне для пенсіонерів, які потерпають від браку руху. Які види активності для людей похилого віку існують в Кам’янському, нагадаємо з нагоди Дня людини похилого віку.

Автор: Валентин Фіголь.

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.

У цей день у світі говорять про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них сприятливих умов життя.

Чим зайнятись пенсіонерам в Кам’янському - ФОТО

Найперше, від чого потерпають літні люди – брак активності в житті та уваги з боку інших людей, розповідала Лідія Тарасенко, відомий лікар-психіатр, колишня головний лікар психіатричної лікарні Кам’янського. Найкраща профілактика старечої деменції (деградація мозку та всього організму) – продовження помірно активного способу життя, збереження соціальних контактів, наголошувала лікар.

Літнім людям, які бажають зберегти здоров’я та активність, фахівці рекомендують продовжувати спілкування. Пенсія, старість – час, коли можна повністю віддатись своєму хоббі, або завести хоббі, якщо раніше було ніколи.

Для спілкування найліпше, акцентувала Л. Тарасенко – знайти собі компанію однодумців, з якими можна разом влаштувати собі приємну руханку.

«Для мене зустрічі з колегами – як ковток свіжого повітря, як подих молодості», – коментує своє хоббі Світлана Прокудіна. Більше десятка років старенька регулярно відвідує репетиції та виступи народного ансамблю співів при Заводському терцентрі соціального обслуговування. «Ми тут співаємо і співатимемо до смерті, – каже пані Світлана. – Хто припиняє ходити на репетиції – того швидко не стає на світі».

Які ж види активності пропонують в Кам’янському літнім людям?

Перш за все, варто зазначити: в Кам’янському Центрі здоров’я та медицини спорту функціонує відділення фізіотерапії, при якому є група здоров’я. Це руханка для літніх людей та людей після тяжких хвороб і травм, яку проводять фахівці-фізіотерапевти. Записатись на фізіотерапію можна через направлення сімейного лікаря.

В місті функціонують три районні територіальні центри для соціального обслуговування пенсіонерів. Там для літніх людей практично щоденно проводять якісь розважально-оздоровчі заходи, працюють гуртки рукоділля, до свят відбуваються концерти. Приходити до терцентру можна вільно.

Час від часу централізована бібліотечна система міста організує розваги для пенсіонерів, намагаючись одночасно розвивати їх інтелектуально. Наприклад, свого часу тут працював проект комп’ютерної грамотності, орієнтований на літніх людей. Також бібліотекарі проводять засідання клубу «Цінителі здоров’я», де обговорюють із запрошеними фахівцями різні аспекти оздоровлення.

Чим зайнятись пенсіонерам в Кам’янському - ФОТО

Музей історії міста пропонує людям похилого віку «музейні посиденьки» – зібрання, де пенсіонери співають, танцюють, розповідають одне одному історії зі свого довгого життя.

Чим зайнятись пенсіонерам в Кам’янському - ФОТО

Окрім бюджетних закладів, свої проекти для літніх людей пропонують і приватні особи. Наприклад, проект «Цигун в парках Кам’янського» від тренера Андрія Шамардіна. Тренер Шамардін проводить по вихідним дням відкриті тренування з оздоровчої гімнастики, які залюбки відвідують люди похилого віку.

Чим зайнятись пенсіонерам в Кам’янському - ФОТО

Ще один соціально орієнтований проект – «Скандинавська хода для пенсіонерів» від тренера Наталії Карамишевої. Пані Наталія зранку проводить тренування для пенсіонерів на правому та лівому березі Кам’янського.

Участь у всіх згаданих проектах – як бюджетних, так і приватних, безкоштовна.

Збереження рухової та соціальної активності – запорука свідомого довголіття, нагадують лікарі та тренери Кам’янського.