Самоврядування Кам’янського перевіряє екологічні дозволи ДКХЗ

Самоврядування Кам’янського перевіряє екологічні дозволи ДКХЗ

ПрАТ «ДКХЗ» в Кам’янському використовує майно колишнього ДМК, користуючись старими дозволами на викиди, виданими меткомбінату. Міське самоврядування Кам’янського вивчає ситуацію, наголошуючи на необхідності цих дозволів.

Автор: Валентин Фіголь.

«Дніпровський коксохімічний завод» працює сьогодні, не маючи дозволів на викиди шкідливих речовин в атмосферу. Про це повідомив голова міської екологічної комісії Олександр Лукашов, депутат міськради.

Самоврядування Кам’янського перевіряє екологічні дозволи ДКХЗ - ФОТО
Олександр Лукашов

Він зазначив, що згідно інформації Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, підприємство не зверталось для отримання дозвільних документів. Така ситуація триває з моменту придбання холдингом «Метінвест» майнового комплексу ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» та фактичного його приєднання до ДКХЗ наприкінці липня 2021 року.

За словами О. Лукашова, несанкціоновані викиди шкідливих речовин не лише порушують норми екологічного законодавства, але й спричиняють фінансові збитки громаді Кам’янського.

«Кожне промислове підприємство сплачує екологічний податок. Він, в свою чергу, нараховується індивідуально, виходячи із задекларованих у дозвільних документах об’ємів викидів шкідливих речовин», – пояснив очільник екологічної комісії.

Він підкреслив: керівництво ДКХЗ посилається на норми законодавства, які дозволяють фактичному підприємству-правонаступнику не звертатись за повторним отриманням дозвільних документів.

«Проте така норма не розповсюджується на отримання дозволів, зокрема, на викиди шкідливих речовин в атмосферу», – додав пан Лукашов.

Голова Кам’янської міської екологічної комісії терміново звернувся до департаменту екології міськради з проханням ініціювати перевірку ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод» Державною екологічною інспекцією та податківцями. Перевіряти мають звітність про нарахування та сплату екологічного податку, а також використання промислово-виробничих потужностей.

Департамент екології Кам’янського вивчає ситуацію з дозволом на викиди у металургів-коксохіміків та зі сплатою екологічного податку, розповів Юрій Лисяк, заступник директора департаменту.

Самоврядування Кам’янського перевіряє екологічні дозволи ДКХЗ - ФОТО

«Вони (адміністрація ДКХЗ – прим. «ПП») кажуть, що платять по-старому, бо в них термін дії дозволів на викиди для ДМК ще не вичерпався, а закон дозволяє працювати по старим дозвільним документам. Наші фахівці вивчають правову сторону ситуації».

Якщо виявиться, що нове підприємство повинно негайно оновити й дозволи на викиди, то департамент звернеться до прокуратури та державної екологічної інспекції за відповідною реакцією на порушення закону, зазначив Ю. Лисяк.

Нагадаємо, у вересні поточного року під час пленарного засідання сесії Кам’янської міськради очільник міста Андрій Білоусов та депутатський корпус звернулись до співвласників «Метінвесту» Ріната Ахметова та Вадима Новинського. В офіційному листі йшлося про необхідність фінансування та реалізацію ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод» екологічних заходів, запланованих «Дінпровським меткомбінатом» на загальну суму близько 1,5 млрд грн.